KÜTAHYA HABERLERİ

Ölçü Ve Aletlerinin Muayenesi Yapıldı

IHA
20.08.2015 - 11:14Son Güncelleme :

PAZARLAR İLÇESİNDE ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİNİN MUAYENESİ VE DAMGALARI YAPILDI

IHA

Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde bulunan esnafların ölçü ve tartı aletlerinin muayenesi ve damgaları yapıldı.
Simav Belediyesi Ölçü ve Ayar Memuru Mehmet Parlak ve Pazarlar Belediyesi Zabıta memuru Fatih Torun ile birlikte ölçü ve tartı aletlerinin periyodik olan muayeneleri ve damga işlemleri gerçekleştirildi.
Ölçü ve Ayar Memuru Mehmet Parlak, esnafların ölçü ve tartı aletlerinin muayenesi ve damga işlemlerini yaptıklarını söyledi.
Parlak, “Pazarlar İlçesinde bulunan esnaflarımızın ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayenesini yapmaktayız. Esnafları dolaşarak ölçü ve tartı aletlerini kontrol ediyor ve muayeneden geçiriyoruz. Esnaflarda bulunan ölçü ve tartı aletlerini kontrolünü yapıyor ve aynı zamanda da damgalarını yapıyoruz. Bu muayenelere biz her iki senede bir yapıyoruz. Biz ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne de bağlıyız. Onlarla da iş birliği halindeyiz. Bizler ölçü ve tartı aletlerinin belirli bir kısmını yapıyoruz, bir kısım ölçü ve tartı aletlerinin muayenesini ise onlar yapıyor. Ağır tonajlı, kuyumcu ve eczane terazilerini Bilim Sanayi ve Teknoloji müdürlüğü muayene ediyor, diğerlerini biz yapıyoruz. Program dahilinde bu muayeneleri gerçekleştiriyoruz” dedi.
Pazarlar Belediyesi Zabıtası Fatih Torun ise, esnafların ölçü ve tartı aletlerini her 2 yılda bir düzenli olarak periyodik muayeneden geçirilmeleri için Simav Belediyesi’ne talepte bulunduklarını söyledi.
Torun, “İlçemizdeki esnaflarımızın kullanmış oldukları ölçü ve tartı aletlerinin muayene ve damgaları iki yılda bir yapılmaktadır. Bu yılda Simav Belediyesinden ölçü ve ayar memuru arkadaşımız Mehmet Parlak Bey görevlendirilmiştir. Biz esnaflarımızın ölçü ve tartı aletlerinde her hangi bir sıkıntı olmadığını biliyoruz. Ancak vatandaşlarımızın akıllarında soru işareti kalmaması için bu muayeneyi talep ediyoruz Simav Belediyesinden görevli arkadaşımız gelip muayene ve damgalama işlemlerini gerçekleştiriyor” diye konuştu.(MB-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Ölçü Ve Aletlerinin Muayenesi Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ölçü Ve Aletlerinin Muayenesi Yapıldı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  18:51
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı