« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olcay Şahan: Hamza Hoca'ya çok üzüldüm

Beşiktaşlı Olcay Şahan, "Galatasaray Prandelli ile kötü gidiyordu. Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'a gelişine üzüldüm. Çünkü takımı toparlayacağını biliyordum. Nitekim öyle oldu" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaşlı Olcay Şahan, Lig TV'ye verdiği röportajda Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu için çarpıcı sözler söyledi. Genç teknik adama övgüler yağdıran milli futbolcu, "Hamza Hoca Galatasaray'a geldiği için çok üzüldüm. Çünkü çok iyi bir hoca olduğunu biliyordum. Onlar düşüşteydi. Prandelli ile kötü gidiyorlardı. Hamza Hoca geldi ve hemen takımı toparladı" dedi.

Olcay Şahan'ın diğer açıklamaları şöyle:

- Sakatlıksız, belasız bir ikinci yarı geçirmek istiyoruz, en önemlisi bu. Sezon sonunda taraftarlarımızla yeni stadımızda şampiyonluğu kutlayacağımızı düşünüyorum.

- İlk yarıda 3 puan eksik aldık diye düşünüyorum. Son maç ağır oldu. Eğer G.Saray maçını kazanabilseydik tablodan memnun olacaktık.”

- Derbilerden korkmuyoruz. Sonuçta derbilerde de 3 puan veriliyor. Bizim takımda genç oyuncular çok. Tecrübeli olanların da çok fazla derbi oynamışlığı yok. En fazla 10’dur. G.Saray ve F.Bahçe’ye bakarsak her futbolcunun 20-30 derbisi var. Ama ben bunun ikinci yarıda değişeceğini düşünüyorum. İkinci yarıda derbi kazanacağız.

- Olimpiyat Stadı’nı ortamından çok zemininden dolayı istemiyoruz. Biz bu ligin en iyi futbol oynayan takımıyız fakat oranın zemininde oyunumuz olumsuz şekilde etkileniyor.

- Takımda herkes ilk 11’de oynamış. Bu da iyi performans gösteriyorsan oynuyorsun demek oluyor. Hocayla seve seve istekli konuşuyoruz. Hoca formayı adaletli dağıtıyor.

- Şu ana kadar hep hayâldi, artık gerçek olabilir; Avrupa Ligi’nde final oynamak istiyorum. Başarabiliriz. Takımın kapasitesi çok iyi. 2. turdaki rakibimiz Liverpool’dan çekinmiyoruz, onlar bizden çekiniyordur. Çünkü biz Arsenal ve Tottenham ile oynadık, boyun eğmedik, maçlardan alnımız ak çıktık, futbolumuzu gösterdik. Hepimizin özgüveni çok yüksek. Finale kadar çıkabiliriz. Liverpool’la şanslar eşit değil bence. Kendimizi yüzde 60’a yüzde 40 önde görüyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz