MERSİN HABERLERİ

Olba Kazıları Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

IHA
15.08.2015 - 15:36Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİ OLBA KAZILARI FOTOĞRAF YARIŞMASI'NDA MUSTAFA GÜMÜŞ'ÜN ESERİ BİRİNCİ OLDU.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, kazılarına da destek verdiği Silifke ilçesindeki Olba Antik Kenti’ni daha geniş çevrelere tanıtmak amacıyla düzenlediği Olba Kazıları Fotoğraf Yarışması’nı sonuçlandı.
2015 yılı Olba Kazıları’nda geçtiğimiz günlerde çok özel bir mozaiğin bulunması ile Mersin’in tanıtım yüzü olan Olba Antik Kenti’ne ulusal ve uluslararası ilginin artması üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, bu ilginin daha da geniş perspektiften yönetilmesi amacıyla koordinatörlüğünü Öğr. Gör. Tuna Akçay’ın yaptığı Olba Kazıları Fotoğraf Yarışması düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’nin en önemli fotoğraf sanatçılarının katıldığı fotoğraf yarışmasının jüri başkanlığını Olba Kazıları Başkanı Prof. Dr. Emel Erten, jüri üyeliğini Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Aşkın Günay, Olba Kazıları Başkan Yardımcısı Murat Özyıldırım, Olba Kazıları Heyet Üyesi Öğr. Gör. Tuna Akçay ve Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Binol yaptı.
Yarışma kapsamında 350 eser, üç tur halinde incelenerek, birinciliği Mustafa Gümüş, ikinciliği Turan Sezer, üçüncülüğü ise yine Mustafa Gümüş elde etti. Mustafa Gümüş iki derecesiyle toplam 3 bin 500 TL para ödülünün de sahibi olurken, Sezer ise bin 750 TL ödül aldı. Ayrıca Fikriye Yıldırım, Turan Sezer ve İsmail Acar da mansiyon ödülleri ile 500’er TL’nin sahibi oldu. Bunun yanı sıra yarışmada bir mansiyon 4 de sergileme ödülü kazanan ve 500 TL para ödülü alan İsmail Acar yarışmanın “En İyi Fotoğrafçısı” ödülüne layık görüldü. Öte yandan İsmail Acar dört fotoğrafıyla, Abdullah Atıl üç fotoğrafıyla, Mustafa Gümüş iki fotoğrafıyla, Münevver Dölek iki fotoğrafıyla, Tufan Bilir iki fotoğrafıyla, Turan Sezer iki fotoğrafıyla, Ege Efe, Erol Özer, Hayrettin Kırdı, İbrahim Duman, Reşit Tok birer fotoğraflarıyla sergileme ödüllerinin sahibi oldu.
Yarışmaya katılan fotoğraflar, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Olba Kazıları arşivine dahil edilerek, bu arşivin geliştirilmesi amacıyla fotoğraf yarışmasının ikincisinin hazırlıklarına başlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Olba Kazıları Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Olba Kazıları Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı