« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olaylı maçta 6 kırmızı kart 9 dakika uzatma

Okyanusya Şampiyonlar Ligi'nde oynanan bir futbol maçında hakem tam 6 kırmızı kart gösterdi ve 90 dakikanın sonunda 9 dakikalık uzatma verdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bölgenin şampiyonlar ligi müsabakasında Solomon Adaları’ndan George Time’ın hakemliğini yaptığı Samoa’nın Kiwi futbol klübü ile Fiji’nin Nadi futbol klübü maçı rutin bir şekilde devam ediyordu. Maçın 44’üncü dakikasında 3-1’lik skorla Kiwi takımı önde iken bir tartışma çıktı ve Time iki takımdan birer kişiyi kırmızı kartla oyun dışında bıraktı.

Olaylı maçta 6 kırmızı kart 9 dakika uzatma

Maçın 81’inci dakikasına kadar tansiyon yüksek ama olaysız devam eden maçta Time’ın Nadi’nin kalecisi Vereti Dickson ve Kiwi forveti Lionel Taylor’a da kırmızı kart göstermesiyle maç çığrından çıktı. Bunun altı dakika sonrasında Nadi takımı skoru 3-2 yaptı.

Hakemin 9 dakikalık uzatma vermesinin ardından bir çatışma sahnesine dönen sahada Nadi takımının forveti Khem 9 dakikalık uzatmanın 6.cı dakikasında hat-trick yaparak skoru eşitledi ve büyüyen olaylarda iki kırmızı kart daha görüldü.

Kiwi takımı uzatmaların bitmesine bir dakika kala dördüncü golünü attı ve olaylı maç 4-3’lük skor, 6 kırmızı kart ve 9 dakikalık uzatma ile sona erdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler