« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olaylı derbi Galatasaray MP'nin

Beşiktaş yöneticisi Şeref Yalçın’ın tribünden çıkartıldığı kadınların derbi maçında sarı kırmızılıları 27 sayı atan Prince sırtladı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

KADINLAR Basketbol Ligi’nde iki ezeli rakibi karşı karşıya getiren derbi maç, son dönemde salonlarda pek rastlanmayan olaylara sahne oldu. Öyle ki bu olaylar, Galatasaray Medical Park’ın Diana Taurasi, Gülşah ve Torrens’ten yoksun çıkmasına rağmen Beşiktaş’ı 75-68 yenmesinin dahi önüne geçti. İsterseniz gelin, Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın’ın tribünden atılmasıyla sonuçlanan olaylar zincirine bir göz atalım.

Gözlemciye şikayet ettiler

MAÇIN ilk devresi 42-31’lik skorla G.Saray lehine bitti. Başhakem Fatih Arslanoğlu, devre arasında teknik gözlemci Buluç Yalçın’a gidip, Beşiktaş yöneticisi Şeref Yalçın’ın küfrettiği gerekçesiyle tribünden çıkarılmasını istedi. Buluç Yalçın da, Şeref Yalçın’dan tribünü terketmesini istedi. Yalçın karşı çıksa da ikinci devreyi kulübün ofislerinde geçirdi.

Haksızca tribünden atıldı

BEŞİKTAŞ Basketbol Takımı Genel Menajeri Murat Murtazaoğlu ise konuyla ilgili, “Hakem, karşılaşmanın 3. periyodunda pota altında Hoffman’ın yaptığı faulü orta sahada bulunan Vandersloot’a çaldı. Bu oyuncumuz en kritik anlarda kenara geldi. Hata sonradan anlaşıldı. Çok kötü bir yönetim sergilediler. Yöneticimiz de ilk yarıda bu duruma itiraz etti. Haksız yere tribünden çıkarıldı, ihlal yapıldı” dedi.

Devre 10 dakika geç başladı

BEŞİKTAŞ, Galatasaray Medical Park’a 75-68 boyun eğerken, sarı kırmızılı ekibi 27 sayı atan Prince sırtladı. Beşiktaş’ta Vanderslo-ot’un 26 sayısı yenilgiyi önlemeye yetmedi. Karşılaşmanın ikinci yarısı Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın’ın tribünde oturmaya devam etmesinden ötürü 10 dakika geç başladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz