Gündem Haberleri

  Olaylı açılış

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'da yeni öğretim yılı başlarken, öğrencilerin protokol koltuğuna oturma istekleri gerçekleşmedi, muslukları çalınan bazı okullar susuz kaldı

  ANTALYA, Burdur, Isparta ve Afyon'da dün 522 bin öğrenci ile 26 bin 621 öğretmen dersbaşı yaptı. Antalya'da yeni ders yılının açılış günü nedeniyle öğrenciler, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği program çerçevesinde Vali, belediye başkanları ve garnizon komutanını ziyaret edecekti.

  BİR KAÇ SAATLİK HEVES

  Bu program haftalar öncesinden belirlenmiş ve randevuları da alınmıştı. Ziyaret sırasında minik öğrenciler, tıpkı 23 Nisan'da olduğu gibi vali, belediye başkanı ve komutanın koltuğuna oturacaktı. Ancak, bazı miniklerin bir kaç saatlik de olsa koltuk hevesi gerçekleşmedi.

  PROGRAMLAR İPTAL OLDU

  Ekonomi Zirvesi ve toplantılar nedeniyle Vali Ertuğrul Dokuzoğlu ve Kumbul'un programı iptal oldu. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in programı ise bugüne alındı. Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı ise bakanlarla birlikte olduğu için öğrenciler, Emniyet Müdür Yardımcısı ile görüştü.

  Kimler yerinde

  ÖĞrencİler, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Arıcı'yı koltuğunda bulabildi. Milli Eğitim Müdürü Süleymen Akyüz ise öğrencileri makamında kabul etti.

  Musluklar çalındı

  ANTALYA şehir merkezindeki ilköğretim okulları ve liselerin muslukları çalındı. Okullardaki musluk krizinden etkilenen öğrenciler, çareyi okul çevresindeki bakkal ve marketlerden şişe suyu satın almakta buldu.

  Okul müdürleri, bakanlığın talimatına uymak zorunda kaldıklarını söyleyerek, ‘‘Eskiden okul tatile girdiğinde muslukları söküp, yerlerine tıpa takıyorduk. Bu yaz bunu yapmadık, başımıza bunlar geldi’’ dedi.

  Grev bitsin, hallederiz

  Tatoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Yücel Toksöz ve Gülser Gürkayanak, öğretmenleriyle birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i ziyaret ederek isteklerini dile getirdi. Öğrenciler, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci geçidi ve bahçelerine yağmurdan korunacak yer yapılmasını istedi. Evcilmen, ‘‘Şu anda grevdeyiz. Grev bitince, elimizden geleni yaparız’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı