Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olayların ardından TFF'den ilk açıklama

Tatil edilen Beşiktaş-Galatasaray derbisinin ardından TFF Başkan Vekili Ufuk Özerten'den stat çıkışı ilk açıklama geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Özerten şunları söyledi:

"Şu anda alınan karar yok. Talimatnamenin 19. maddesi çerçevesinde hakemin aldığı karara bakılacak. Raporlar federasyona gelecek. Bu yaşananları hiç kimse kabul edemez. Niye güzel başladığımızı niye güzel bitiremiyoruz. Güzel bir oyun bunun tadını alalım. Kime yaradı bu , ne oldu, biri yener biri kaybeder bunları kabul edelim. Melo'nun hareketi hakem tarafından cezalandırıldı. Bunlar futbolun için de var. Bugün maçın sonunda yaşananlar futbolun dışında şeyler... Artık futbolun bir oyun olduğunu öğrenmemiz gerekiyor.

Önemli olan bu olayın olması, bunun cezasının ne olacağı değil. Bunun cezası ne olursa olsun, bunlar niye oluyor diye düşünmeliyiz. Buna bir el birliği bir gönül birliği verelim. Bu tür kavgalar sona ersin. Sabırlı olalım, centilmen olalım. iyi niyetli olalım. Burada hepimize iş düşüyor. kanun tek başına ne yapsın, emniyet tek başına ne yapsın, federasyon ne yapsın. Dediğim gibi hakemlerin raporları alınacak, incelenecek karar verilecek."


Bunları da Beğenebilirsiniz