« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olayları büyük bir takımın taraftarı çıkardı

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, dün basın toplantısı düzenleyerek, Fenerbahçe karşılaşması sırasında ve sonrasında yaşanan olayları değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Geçtiğimiz çarşamba günü taraftar derneklerinin yöneticileriyle görüşmeler yaptığını belirten Sümer, “Biz Taraftarlar Birliği ve amigolara sahip çıktık, 500 bilet verdik. Ama onlar taraftara sahip çıkamadı. Bundan sonra kendilerini düzeltene kadar kulüp binasından içeriye giremeyecekler” dedi.

Olaylarda Emniyet’in büyük hataları olduğunu savunan Sümer, “Diyarbakırspor karşılaşmasında birileri rakip takımların formasını giyip bayrağını açıyorsa, bunun altında çok şey aranabilir. Bizi provoke etmek isteyenler amacına ulaşmıştır” diye konuştu.
Sümer, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın protokol tribününde yer bulamaması konusunda da, “Bizden kaynaklanmayan sorunlar yaşandı. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve sorumlu vali yardımcıları, ilgisiz kişiler ve onların korumalarını içeri alarak misafirimize yer vermedi. Biz de yönetim olarak bundan sonraki maçlarda seyirciler arasında oturma kararı aldık. Ben kendi sahamda konuk takım yöneticilerini oturtamayacaksam, şeref tribününde de oturmam.”

1951 ÖRNEĞİ

Konuşma yaptığı masaya 1951 yılında Diyarbakır’da oynanan bir futbol maçında çekilen tribün fotoğrafını seren Çetin Sümer, “Bakın o dönemdeki taraftarımız fötr şapkalı ve kravatlıydı. Bugün de gerçek Diyarbakır taraftarı beyefendiliğiyle ön plana çıkandır” dedi.

Mehmet TÜRK / DHA

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler