Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olaylar nedeniyle adaylıktan vazgeçti

Bank Asya 1. Lig'in yeni takımlarından Adana Demirspor'un Kulüp Başkanı Mehmet Gökoğlu, çıkan olaylar nedeniyle yarına ertelenen kongrede aday olmayacağını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökoğlu, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Mart ayında yapılan genel kurulda başkanlığına seçildiğini, yönetim olarak kulüp üzerinde kara bulutların dolaştığı bir dönemde göreve geldiklerini söyledi.

Adana Demirspor'un play-off'a kalmasının bile zor görüldüğü bir dönemde kulübün tüm sorunlarına sahip çıkarak ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çaba gösterdiklerini anlatan Gökoğlu, takımın Bank Asya 1. Lig'e çıkmasının ortak çalışmayla sağlandığını, şampiyonlukta emeği geçenlere, başta Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz olmak üzere herkese teşekkür etti.

Gökoğlu, genel kurul öncesi yeniden başkanlığa adayı olduğunu anımsatarak, “Ancak Adana Demirspor genel kurulunda olmaması gereken, şiddete varan kişisel hareketler nedeniyle seçim yarına ertelenmişti” dedi.

Takımın Bank Asya 1. Lig'e çıkmasının ardından bazı kişi ve kuruluşların, nedenini anlayamadıkları ilgisinin faydalı sonuçlar doğurmasını dilediğini ifade eden Gökoğlu, şöyle konuştu: “Şahsımın başkan adayı olmaması, kulübümüzün faydasız tartışmalar girdabından kurtulmasını sağlayacak ise bunu yapmaktan kaçınmayacağım. Bu karar yapıcı kişiliğimin gereğidir. İlimizin en büyük mülkü idare amiri olarak sayın Valimizin konuyla ilgili tarafımla görüşmesi ve aynı yöndeki telkinleri, bu kararı almamda etkileyici olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, yarın yapılacak genel kurulda başkan adayı olmaktan çekildiğimi kamuoyu bilgisine sunarım. Yarın yapılacak seçimin demokratik olgunluk içinde geçmesini dilerim. Yeni seçimde yönetimi üstlenecek arkadaşlara da başarılar dilerim.”

Gökoğlu, soru üzerine Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un kendisine adaylıktan çekilmesi için telkinde bulunmasıyla ilgili sözlerinin, Vali Coş'u suçlamaya yönelik olmadığını, bu telkinin kaos ortamından kaynaklandığını, bazı kişilerin siyasi baskıda bulunduğu iddialarıyla ilgili de konuşmak istemediğini kaydetti.

Bank Asya 1. Lig'in kolay olmadığını belirten Gökoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her şey Adana Demirspor için. Yarın kongrenin sükunet içeresinde olmasını dilerim. Diğer kulüpler transferlere başlamışken, kampa gitmeye hazırlanırken, Adana Demirspor hala bu durumlarla uğraşıyor. İnşallah adabıyla takımımıza yakışan bir kongre olur. Kim seçilirse onlarla beraberim. Kulüp başkanı demek benim de başkanım demek. Görevi devralacaklara yardımcı olmam Demirsporlu olmamın gereğidir. İnşallah takımımız bir üst lige çıkar. Demirspor sevgisi artık benim açımdan kalbime gömülmüş olarak devam edecek. Demirsporlu olmaktan kimse beni vazgeçiremez, bu kulübün taraftarı ve neferi olarak kalacağım.”

Bunları da Beğenebilirsiniz