« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olay videoda son durum

Cristian Baroni'nin "Corinthians'a gitmek istediğini söyleyerek taraftarları desteğe çağıran" videosu olumlu seyrediyor.

Uğur Demirkırdı / İstanbul (DHA)
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Cristian Baroni'nin "yardım kampanyası" haberi, gündeme bomba gibi düşmüştü. Futbolcunun "Corinthians'a geri dönmek istiyorum" dediği ve taraftarların yardımını istediği video için reklam diyenler de, menajer oyunu diyenler de olmuştu. Fakat Brezilya basınına konuşan Corinthians yöneticisi Edu Gaspar'ın sözlerine bakılırsa, yaşanan tamamıyla gerçek.

Cristian'ın transferi için Fenerbahçe ile anlaşacaklarına inandığını belirten Gaspar, bir seferde 100 dolar olmak üzere başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili mali departmandan da iyi haberler aldığını ifade etti: "Durum olumlu seyrediyor. Tabii bu çok farklı bir proje ve biz de pek alışkın değiliz."

Bu garip kampanya eğer beklenen karşılığı bulursa, Cristian transfer edilecek. Yeterli miktara ulaşılamadığı taktirde ise aradaki farka göre hareket edileceği ifade ediliyor.

Corinthians Teknik Direktörü Tite de oyuncuyla ilgili gelen soruya kaçamak yanıt vermişti.

Orduspor maçından önce patlayan video olayı nedeniyle morali bozulan Cristian'a, Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman'ın özel bir terapi uyguladığı belirtilirken, terapi sonrası Brezilyalı oyuncu Gaziantepspor maçında iyi bir performans sergilemiş ve hocasına "Babam gibi davrandı" diyerek teşekkür etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz