Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Olay üzücü konuşmak ahlaksızlık

  Nuray BABACAN / ANKARA
  09 Mayıs 2010 - 01:05Son Güncelleme : 09 Mayıs 2010 - 01:05

  İktidar Partisi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın internete yansıyan özel hayatına ilişkin görüntüler konusunda “sessizlik” kararı aldı.

  Parti yöneticileri, milletvekillerini bu konuda değerlendirme yapmamaları konusunda uyardı. Bazı AK Parti yöneticileri, CHP yöneticilerini arayarak “geçmiş olsun” dileğinde bulundu.
  Mustafa Elitaş (AK Parti Grup Başkanvekili) “Olay çok üzücü, bu konuda konuşmak siyasi ahlaksızlık olur. Çok üzücü bir olay. Kişisel bir olayı, siyaset konusu yapmak ahlaki değildir. Bunu siyaset konusu yapmak yakışık almaz. Biz siyasi rakiplerimizle siyasi konular üzerinden tartışırız. Türkiye meselelerini konuşuruz, ekonomi, sosyal sorunlar, işsizlik gibi konular üzerinden tartışmalarımız olur. Onun dışındaki konular siyasi etiğe sığmaz. Bunun dışındaki konularda değerlendirme yapmayız.”
  Lanetliyorum
  Sadullah Ergin (Adalet Bakanı) “Son derece incitici, savunulması mümkün olmayan bir olay. Bu konuda medyanın da kendini otokritiğe tabii tutması gerektiğini düşünüyoruz. Herşeyi mevzuatla düzenlemek zaman zaman mümkün olmuyor. Ama medyamızın da bu konuda belirleyici olması ve bu tür olaylara prim vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte kim bunu yaptıysa tek kelimeyle lanetliyorum. Gerçekten bu şekilde ayağa düşürülmemeli.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı