Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Olay çıkacağını 7 yaşındaki çocuk bile biliyordu"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş maçı öncesi stat dışı yaşanan olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu belirtti ve yapılanların cezasını takıma kesilmesini kabul edemeyeceğini ifade etti. Bursaspor tribün lideri Selim Kurtulan, "Bu maçta olay çıkacağını 7 yaşındaki çocuk bile biliyordu" dedi.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

BURSASPOR - BEŞİKTAŞ MAÇI İPTAL EDİLDİ

BURSA'DA HOLİGAN DEHŞETİ

Spor Toto Süper Ligi'nin 32'nci haftasında Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak olan Bursaspor-Beşiktaş karşılaşması, yeşil beyazlı taraftarların stat dışında neden olduğu olaylar nedeniyle iptal edildi. Yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Ülkemizin genel sorunu. Futbol ülkemizde artık kazanmaktan başka hiçbir sonucun olmadığı sonuçtan çıkmaya başladı. bu kültürü değiştirmemiz lazım. Futbolun spor olduğunu anlatmak lazım. Bu şehre geldik ve bu şehirde geçtiğimiz sezon tarih yazdık. Bu tarihi yazarken de hep beraber izledik. Taraftarıyla, halkıyla şampiyon olurken fair play şampiyonu da olduk. Çok baskı altında, stres altında maçlar oynarken ben taraftarlarımızdan bir tane dahi küfür işitmedim. Stadın içerisinde gerçek anlamda futbol izlemeye gelen insanlar oturup maçı bekliyorlardı. Vali beyin de söylediği, ne Beşiktaş kafilesine, ne hakeme ne taraftara en ufak müdahale yok. Üzüldük ama, orada bir grup insanın çıkardığı olayların cezasını, futbol adına değer üretmeye çalışan, Bursaspor takımına kesilmesini ben kabul edemem. Mutlaka bir üzüntü ve sıkıntı var ama bunun cezasını Bursaspor takımını ve iyi niyetle mücadele eden insanlar çekmemeli" diye konuştu.

OLAYLARIN MALİYETİ EN AZ 4.5 MİLYON TL

BURSASPOR TRİBÜN LİDERİ SELİM: "BİZİMLE KİMSE KONUŞMADI"

Bursaspor tribün lideri Selim Kurtulan, yaşanan olayların tribün liderlerine mal etmemek gerektiğini ifade etti. Bu maçta olay çıkacağını herkes bildiğini, yapılan toplantıda da Beşiktaş seyircisinin alınmamasını istediklerini belirten Kurtulan, "Tüm Türkiye'nin bunu iyi bilmesini istiyorum. Bırakın Bursa'yı, bütün herkesin gözü Bursa'da, bu maçtaydı. Bu maçta olay çıkacağını 7 yaşındaki çocuk bile biliyordu. Biz Beşiktaş taraftarının Bursa'ya alınmamasını istedik. Trübün liderleri toplantıya gitti ve Beşiktaş seyircisi alınmasın dedi. Bu olayları 2 bin 500 polis engelleyemedi, biz 4 tane trübün lideri nasıl engelleyeceğiz? Bizde böyle bir güç varmı? Bu olayları trübün liderleri yapmıyor. Bizim aldığımız bilgileri göre o kişilerin amacı Beşiktaş taraftarını stada sokmamaktı. Orada bir tane teksas grubundan üye göremezsiniz. Şunu da söylemek istiyorum. Bu hafta Bursa'da gerçekten güvenlik toplantısı olmadı. Bu hafta bizim ile hiç kimse konuşmadı" şeklinde konuştu.

SERCAN YILDIRIM: "TÜRK FUTBOLCU İÇİN KÖTÜ BİR GÜN OLDU"

Maç kadrosunda yer almayan ve ailesiyle maçı tribünde izlemek için stada giden Bursaspor'un yıldız oyuncusu Sercan Yıldırım, yaşanan olayları anlattı. Stadın çevresinde ciddi bir çatışma ortamının olduğunu belirten Bursaspor'un yıldız golcüsü Sercan Yıldırım"Takımla beraber değildim. Statta maçı ailemle beraber izleyecektim. Stadın 1-2 kilometre ötesinde savaş alanı gibi bir vaziyet vardı. Maçı iptal edildiğini duydum. Türk futbolu ve her iki takım için kötü bir gün oldu" dedi. Her iki takım oyuncularının da açıklamalarıyla maç öncesi atmosferi yumuşatmaya çalıştığını hatırlatan Sercan, "Hafta içi açıklamalarımızda bu maçın bir dostlık havasında geçmesi gerektiğini söyledik. İki takım taraftarını sakinleştireceğimiz her türlü mesajı vermek için elimizden geleni yaptık. Ancak sıkıntı taraftarlar arasında. Bunu engelleyemedik" diye konuştu.

ALTİDORE OLAYLARI TWITTER'DAN ANLATTI

Bursaspor taraftarlarının stat dışında neden olduğu olaylardan Bursasporlu futbolcular da tedirgin oldu. Takımın ABD'li golcüsü Jozy Altidore sosyal paylaşım sitesi twitterdan yaşananları "sözle anlatılmaz" cümlesiyle yorumlarken, stat dışındaki olayları ise, "Stadyum dışında kavga. Umuyoruz ki ciddi yaralanmalar yoktur" yazdı. 

BEŞİKTAŞLILAR İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ -( Emre Oktay'ın objektifinden)

OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR- Foto Galeri

OLAYLARDAN İLK GÖRÜNTÜLER- WEB TV

BURSA SOKAKLARI SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ - WEB TV

POLİS BURSALI TARAFTARLARA PANZERLERLE MÜDAHALE ETTİ - WEB TV


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler