« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olay başhekime sürgün

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un 2.5 ay önce Trabzon Numune Hastanesi'ni ziyareti sırasında kendisini kapıda karşılamadığı için makamından kovduğu Başhekim Mehmet Usta, Sinop'un Boyabat ilçesine atandı.

Geçici görevle gönderildiği Kocaeli'den geçen hafta dönerek başhekimlik koltuğuna oturan Kulak- Burun- Boğaz uzmanı Mehmet Usta, atama yazısının henüz kendisine tebliğ edilmediğini söyledi. Tayin yazısının kendisine ulaşmasından sonra konuşacağını söyleyen Mehmet Usta, ‘‘Artık susmak yok. Bu olay benim davam olmaktan çıktı, ülkenin davası oldu. Artık uzun uzun konuşacağım. Hakkımı arayacağım. Kocaeli'nden geldikten sonra izine ayrılmak istedim. Ancak Sağlık Müdürlüğü benim izin talebimi reddetti. Herhalde onlar da benim görevden ayrılacağımı bildikleri için izin yazımı imzalamadılar. Tam bir oyunun içerisine düştüm’’ diye konuştu.

Mehmet Usta, atama yazısının kendisine ulaşmasının ardından Trabzon İdare Mahkemesi'ne yine 'yürütmenin durdurulmsı' istemiyle dava açacağını, hukuk mücadelesi başlatacağını bildirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz