Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Olanların galiba kimse farkında değil"

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Sinan Vardar, Türkiye'de futbolun fazlasıyla şike konularına ve çıkacak sonuçlara odaklandığını, kulüplerin yaşadığı ekonomik krizin geri planda kaldığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vardar, yaptığı açıklamada, Türk futbolunun şike konusuna endekslendiğini belirterek, “Türk futbolunda ekonominin çok kötüye gittiğinin galiba kimse farkında değil” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın Türk futbolu için büyük bir şans olduğunu dile getiren Vardar, “Ancak büyük bir şansızlık sonucu bu sıkıntılar onun dönemine denk geldi. Bombayı kucağında buldu. Şahsi fikirlerini çok iyi biliyorum. Kulüplerin ekonomisinin düzeltilmesiyle ilgili yoğun çalışmalar yapacağını; altyapılara çok önem vereceğini; bilhassa federasyonun öncülüğünde kulüplere profesyonel eğitmenler yetiştirilmesi için destek olacağını açıkça söylemişti. Ama maalesef şike konusu hep ön planda oldu. Bu nedenle gerçek düşüncelerini uygulayamıyor” diye konuştu.

Federasyonun 26 Ocak Perşembe günü gerçekleştireceği toplantıda kesin bir kararın çıkmasını umduğunu kaydeden deneyimli yönetici, şöyle konuştu: “Umarım gündemdeki bu konu ikinci plana düşer. Hiç olmazsa kulüplerin ekonomilerinin nasıl düzeltileceği konusu gündeme gelir. Genç oyunculara yatırım yapılmalı. Ayrıca yabancı oyuncu transferine çeşitli kısıtlamalar getirilmeli. Kaliteli ve genç yabancı oyuncu alınacak düzenlemeler olmalı. Artık kulüp yöneticilerinin de şike iddiaları gibi talihsiz konuyu ikinci plana atıp, kulüplerin ekonomisi için çaba göstermeleri gerekiyor. Başta biz yöneticiler olmak üzere herkese görev düşüyor. Futbolun durumu hiç iyi değil. Gelecek karanlık.”

“Havutçu görevinde devam etmeli”

Sinan Vardar, Beşiktaş'ta futbol genel direktörlüğüne getirilen Tayfur Havutçu'nun, bu görevine devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Siyah-beyazlı takımın 13 maçtır yenilmediğine dikkat çeken Vardar, “Burada altı çizilmesi gereken konu Tayfur Havutçu'nun görevidir. Havutçu, futbol genel direktörlüğünü tamamen benimseyip, teknik direktör Carlos Carvalhal ile iyi diyalog içinde çalışmalı. Futbolla ilgili tüm yetkileri eline alıp, sadece başkana bağlı olarak görevini yürütmeli. Transferde hata yapılmaması için çalışmalarda bulunmalı. Bu görevi hakkıyla yerine getirerek CEO olacak şekilde kendini hazırlamalı, Beşiktaş Kulübü'nde CEO'luk yapmalı” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler