Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Olan Narine’ye oldu

  Seyit ERÇİÇEK / İSTANBUL
  30 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ağustos 2012 - 22:05

  Evlenme vaadiyle kandırdıkları, 24 yaşındaki Narine Mıgırdiçyan’a çıplak görüntüleri ile şantaj yaptıkları ve siyanürle intihar etmesine sebep oldukları öne sürülen Orhan ile ağabeyi Barış Okumuş, 5 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.

  KUMKAPI’da gümüş atölyesinde çalışan Narine Mıgırdiçyan (24) 20 Mart’ta siyanürle intihar etmişti. Narine’ye yapılan 2’nci otopside, bağırsaklarından çıkarılan hafıza kartında, Narine’den habersiz çekildiği tespit edilen sevişme görüntüleri bulundu. Bunun üzerine görüntülerle şantaj yaptığı iddia edilen Okumuş kardeşler tutuklandı. Orhan Okumuş’un 4 yıldan 12 yıla kadar, ağabeyi Barış Okumuş’un 2 yıldan 6 yıla kadar hapsi istendi.

  ‘Üvey baba tecavüzü’

  İstanbul 35’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada dinlenen tanık Sibel Tuna, genç kızın ailevi sorunlarının bulunduğunu belirterek, “Üvey babasının tecavüz ettiğini söylemişti. Annesi inanmayacağı için bu olayı annesine anlatmadığını söyledi. Orhan’ın çektiği görüntülerin kaydedildiği hafıza kartını da yuttuğunu anlatmıştı” dedi.
  Orhan Okumuş, Narine ile evlenme düşüncelerinin olduğunu ancak Narine’nin üvey babası tarafından tecavüze uğradığını söylemesinin ardından evlenmekten vazgeçtiğini ileri sürdü. Orhan Okumuş, gizlice fotoğraf çekmediğini ve şantaj yapmadığını söyledi.
  Hakim, 5 aydır tutuklu olan 2 sanığın delilleri karartma ihtimallerinin ortadan kalktığını belirterek tahliyesine karar verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı