« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olacak şey değil

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Anlaşılan Trabzonspor, iki farklı galibiyetlerden sonra yenilgiyi açıkça kabulleniyor. Bu, Gençlerbirliği maçında da böyle oldu, dün akşamki kupa mücadelesinde de. Sen kendi evinde ilk maçı 0-0 yani golsüz kapatacaksın, İstanbul'a geleceksin, iki farklı galbiyeti yakalayacaksın, ondan sonra da maçı vereceksin. Bunun izahı olamaz. Haa, bu arada Hami'nin attığı golü tartışanların, bazı pozisyonları da tartışması gerekir. Örneğin, Vugrinec'in düşürülüşüne penaltı çalınmayışı gibi.

Trabzonspor turu haketmemiş miydi?

Bana göre turu hakeden taraf Trabzonspor'du. Ancak Hami, Ünal, Vugrineç, kendilerne yakışmayan o kadar pozisyon harcadılar ki, ister istemez avantaj G.Saray'a geçti. Yoksa kesinlikle tur hakkı G.Saray'ın değildi. Ama böylesine kaygan bir zeminde, top kontrolü olmayan sahada kimin ne yapacağını kestirmek çok zordu. O nedenle de şansı olan golleri buldu ve turu kazandı. Yoksa hiçkimse bana, futbol oynayarak G.Saray'ın turu kazandığını söyleyemez.

İsterseniz şöyle özetleyelim: Trabzonspor, attıklarının en az üç mislini kaçırdı. Bunu ister zemine, ister şansa endeksleyin hiç önemli değil. Trabzonspor şanssızdı, G.Saray ise şanslıydı. Olayın özü burada. Ben sahada oynanan futboldan daha çok Trabzonspor'un şanssızlığına üzüldüm., Veyahut da beceriksizliğine diyebilirsiniz.Bunları da Beğenebilirsiniz