OSMANİYE HABERLERİ

OKÜ'ye mehter takımı

DHA
30.03.2017 - 12:59Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Genç Gönüllüler Kulübü tarafından Mehter Takımı kuruldu.
Kulübü Başkanı İlahiyat Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Oğuzhan Ulaşlı, takımın iki haftada kurularak 28 kişilik ekip oluşturulduğunu söyledi. Ulaşlı, haftada bir gün neyzen Erdal Bozan ile çalışma yaptıklarını belirterek şöyle devam etti:
"Mehteran takımını, bizim geçmişimizi, kültürümüzü yaşatan bir takım olduğu için kurduk. Kuruluş sürecimizi öğrenci arkadaşlarımızın azim ve gayretlerinden dolayı iki haftada tamamladık. İlk olarak Düziçi ilçemizde gösteri yaptık. Buradaki kardeşlik şölenlerinde tam 7 kilometre yürüdük."
Mehter Takımı çalıştırıcısı neyzen Erdal Bozan ise öğrencilerin taleplerini kırmayarak Kahramanmaraş'tan Osmaniye'ye geldiğini ve kısa sürede önemli aşama kaydettiklerini anlattı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden OKÜ'ye mehter takımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OKÜ'ye mehter takımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı