Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okurlarımız yazıyor

12 Dev Adam'ın başarıları Türkiye'de büyük coşku uyandırdı. Hürriyet İnternet okurları binlerce kutlama ve destek mesajlarıyla Japonya'daki takımımızla kenetlendi. İşte bu mesajlardan seçmeler....

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

á MÜKEMMEL bir maçtan sonra galip gelmesini bildik. Bizi turnuvada favori görmeyenlere iyi bir ders olmuştur, umarım.

Ramazan Gökhan Şimşek

á AVRUPA Şampiyonası’nda neden başarılı olamadığımız anlaşıldı. Sorun Hido ve Memo’nun egolarından başka bir şey değil. Onlar olmayınca sorun da yok.

Gökhan Yağcı

á NE şöhret, ne para... Bu işler yürekle oluyor! Tüm oyuncularımızla gurur duydum maçı izlerken. Tanjevic, şımarık yıldızlar(!) yerine gençlere güvenmekle ne kadar haklı olduğunu herkese gösterdi.

 Onur Gürses

á HELAL olsun sizlere dev adamlar... Demek ki önemli olan yıldız oyunculara sahip olmak değil, takım olabilmekmiş. Ahmet Aşıcı

á NE iyisi, muhteşem. NBA oyuncuları olmadan da zafer kazanılabildiğini kanıtladı aslan parçaları. Devam çocuklar.

 Kemal Arturlu

á HELAL olsun size, Avrupa’nın en güçlü takımını yendiniz. NBA’ciler olmadan da bu iş olur, yeter ki inanın. Bakarsınız bu takımın yarısı seneye NBA’de oynar.

 Ali Yazıcıoğlu

Avustralya’ya aynı tarife

á AMERİKALI spiker şöyle diyordu maç sonrası: "Bu Türkiye’den korkulur." İşte yıllarca konuşulacak bir Milli Takım. 14 sayı geriden gelip maç kazanmak her takımın harcı değildir.

 Altay Turan

İŞTE size gerçek 12 DEV ADAM.

Onlarla gurur duyuyorum. Ne mutlu bana ki, bu gençlerle ben, vatandaşız.

 Mey Nur

á NBA’de bir maçta 20-30 sayı atanlar Milli Takıma gelince 3-5 sayı atamıyordu. Demek ki onlarsız da oluyor, üstelik daha iyi oluyor. Devamının gelmesi dileğiyle hepimize kutlu olsun.

 Ali Gönül

á FUTBOL mu? Hadi canım sende. Bence futbol bahane, basketbol şahane. Zevkli mi zevkli, heyecanlı mı heyecanlı bir maçtan sonra hem Litvanya’ya hem de Avusturalya’ya aynı tarifeyi uyguladık. Tebrikler 12 DEV Adam. Harikasınız! Muhteşemsiniz!

 M.Erdemir

á SÜPER, harika, muhteşem bir maçtı. O kabus ikinci çeyrekten sonra inancını yitirmeden, hatta daha da artmış bir motivasyonla maçı çeviren 12 Dev Adamı yürekten kutluyorum. Ne muhteşem bir 4.periyottu o öyle. İlyasova sen bir harikasın.

 Sema Murat

á NBA yıldızları(?) gelmemiş ne gam... Bu çocukların bir çoğu zaten Avrupa oyuncusu. Önemli olan yürekle oynamak, takım olmak, tek yürek olmak bu takım ustura gibi bir takım. Yense de yenilse de hepsine helal olsun.

Yavuz Tunaman

YENİ bir tarih yazılıyor. Bu tarihi de 12 Dev Adam yazıyor. Kutlarım sizi. Gönlümüz sizinle...

 Yıldız Yeşilova

á SAYIN Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur, takımımız başarılar kazandıkça ben neden orada değilim diye içiniz yanar, umarım. Türk olduğunun bilincini ve sorumluluğunu taşıyarak savaşan, ülkesinin adını dünyada en üst seviyelere getirmeye çalışan oyuncularımızla gurur duyuyoruz.

 Neslihan Çiçek

á İŞTE gerçek 12 Dev Adam! İçindeki çürükler ayıklanınca takım ruhu yeniden geldi...

Erkan Erdem Helvacı

á İŞTE milli gurur. İşte milli takım. Kendi çıkarları yüzünden milli takım için kapris yapanlar unutmasın ki, bu ülkede pırıl pırıl çok genç var.

 Cengiz Toprak

á BU takımda Mehmet Okur ya da Hidayet Türkoğlu’na şu anda gerek olmadığını gösterdi bugün oynayanlar. Özellikle Ersan İlyasova, Hidayet’ten daha iyi bir oyuncu olacak bence. Fakat Hidayet’e ve Mehmet’e kimse kızmasın, onların da çok katkıları oldu bu takımın buraya gelmesinde.

Burn Stubborn

á ERSAN diye yeni bir yıldız doğuyor. Kaya serbest atış yüzdesini 50’nin üzerine çıkarmalı. Turnikelere çıkanlar potayla muhakkak buluşmalı.

Dünyada "yeri doldurulamayacak" hiçbir insan yoktur. Bu nedenle "eskilere selam, yenilerle devam!"

 Mustafa Öztaş

á EVET, işte budur.. Türklük ve kimin Türk olduğunun cevabını Yüce Önder Atatürk yıllar önce vermiştir. "Ne Mutlu Türküm Diyene..." Basketbol Milli Takımı’nı seçenleri ve yönetenleri ayakta alkışlıyorum. Milli formanın kıskançlık ve şahsi çıkar sağlama giysisi olmadığını gösterenlere teşekkür ediyorum.

 Haldun Uz

 

Sambayı bizim

devler yaptı

á BASKETBOL futbola benzemez, basketbolun sambasını da 12 devlerden görün ve öğrenin...

 Ferhat Kara

İLK YARI: Amerikan spikerden seçmeler; "Brezilyalılar Türklere yetişmeye çalışıyor.", "Bu genç takım 2010’da şampiyonluğa aday. Kim bilir belki bu şampiyonluğu da alırlar."

 Altay Turan

á MİLYONLARCA dolar alıp yurtdışında bizi devamlı hezimete uğratan futbolcular, umarım birazcık olsun ders alır bu başarıdan. Haluk Hocaoğlu

á SON maçlarda oynadıkları ruhla devam ederse bence büyük bir başarıya imza atacak Milli Takımımız. Onları izlerken bana verdikleri heyecan ve gurur için teşekkür ederim. Milli ruh spor içinde de işlendiği zaman bir elmas gibi parlıyor.

 Mehmet Beyaz

á BİZİ galibiyete alıştırdılar, inşallah devamı gelir. Helal olsun bunlara, yürekten oynuyorlar.

 Alper Batıgün

á HELAL olsun size... Bir yandan sıcaklar, bir yandan sizin yarattığınız heyecan... Buna yürek mi dayanır?

 Ümit Ülker

á OLEYY, Teşekkürler Hürriyet ve 12 DEV ADAM.

 Kaan Murathan

á HEPİNİZ muhteşemsiniz! Sizi seyrederken ağlamak istedim ve ağladım. Göğsüm kabardı. Sizinle her şey o kadar güzel ki çocuklar. Başarılarınızın devamını dilerim.

 Ayhan Kopan

á HARİKA, müthiş diyecek hiç hiçbir şey bulamıyorum. Son dakikaya kadar heyecan, gözyaşı ve sonunda mutluluk. Yolunuz açık olsun gönlümüz ve dualarimiz sizinle.

 Mine Kurşunluoğlu

á GURUR duymaya devam ediyoruz, yüreğinize, ülke sevginize, sakat bileklerinize ve parmaklarınıza sağlık. Şu bunaltıcı günlerde yüreğimizi serinlettiniz, başarılara devam.

 Selma Karaçay

á BU zaferde payı olanları, daha doğrusu tüm takım yöneticilerinden malzemecesine kadar kutlarım, bu gururu yaşattıkları için...

 Metaney Metaney

Katar hafif geldi

á MUHTEŞEMSİN 12 Dev Adam... Bu başarılara açız... Yolun açık olsun... Birol Öncül

á 100, 100, 100. Bugün de bağırıyorum. Duyun beni 12 Dev Adam. Fark atacağız. İnançlıyız. Hiçbir şey bizi durduramaz. İlker Eruna

 

á KATAR maçı bir ölçü olamaz ama eski hastalıklarımız bazen nüksediyor. Bu da üzücü... Yunanistan’ı yenmek için çıkacağız ve de inşallah kazanacağız... İsmail Alagöz

Komşu’ya

gücümüz yetmedi

á BİLMEM farkında mısınız ancak Yunanistan her maçta Turkiye’yi yeniyor... Yunanistan 8 milyonluk bir ülke. Umarım futbolda baskette kaybettiğimiz prestiji kazanırız.

Suat Örgev

á HER işte, bir hayır vardır. Bence Türkiye daha üstün bir takım, kesinlikle çok iyi başarı göstereceğinden eminim.

Ali Yılmaz

á MORAL bozmak yok, önemli olan finaller. Burada hedef gruptan çıkmaktı. Başarılı bir şekilde çıktık. Daha ne olsun... Helal 12 Dev Adam.

 Kaan Murathan

 

á İYİ oynadınız ama yenemedik olsun. Yensen de yenilsen de kalbim hep seninle...

 Aslı Sönmez

á 4’te 4 yapmak kolay değil. Bence yorgunluktan yenildiler. Olsun, yarı finalde yeneriz Yunanistan’ı. Acelemiz yok.

Öner Çınar

á CANLARI sağolsun. Onlar bizi orada onurla temsil ediyorlar. Zaten bu son değil. İnşallah Slovenya’yı geçip Arjantin’i de devireceğiz.

 Gökhan Yaman

 

á HER şeye rağmen çok iyi bir maç çıkardık arada o saçma sapan top kayıplarını yapmasaydık maç bizimdi ama önemli olan önümüzdeki maç inşallah alacağız.

 Begüm Çoban

Slovenya zaferiyle

tarih yazdık

á SİZİ seviyoruz 12 Cesur Yürek. Tebrikler. Tebrikler. Tebrikler... Hepinizi o terli alınlarınızdan defalarca öpüyoruz. Canımızsınız.

 Taner K.

 

á İŞTE bu! İşte bu! İşte bu!

 Muhammet Kaplan

 

á EVET tarih yazdılar. Tarih böyle yazılır. Bu ne mutluluk, bu nasıl heyecan Allah’ım. Türk milleti sizinle gurur duyuyor.

Seyfettin Tas

 

á İNANILMAZ bir şey bu. Dünyanını ilk 8 takımı arasındayız. Yüreğinize sağlık. Siz en büyüksünüz. Sizi kimse yenemez. Özgür Kaya

 

TARİHE tanıklık ediyoruz. İnançla neler yapıldığını görüyoruz. Size güveniyoruz, size inanıyoruz çocuklar.

 Ümit Ülker

 

á HİDAYET’e ve Mehmet Okur’a inat. Bu basketçilerimiz çeyrek final vizesini aldılar. Onlar oynasa belki alamazdık. Helal olsun 12’sine de.

 Davut Güneş

 

á SÜPERSİNİZ çocuklar. Türkiye sizinle gurur duyuyor. İnşallah sonu daha iyi olacak. En büyük Türkiye.

 Ercan Yetkin

 

á YÜZLERİNİZDEKİ o ışığı gördükçe 12 Dev Millimizi hiçbir gücün dize getiremeyeceğini çok iyi biliyorum. Yeter ki o ışık yok olmasın. Tebrikler demek yaptığınızın yanında çok basit kalıyor. Kelimelere sığdıramıyorum.

 Uğur Güngördü

á HER başarıda binlerce minik basketsever tohumu atıyorsunuz. Helal olsun sizlere.

 Mehmet Kestel

 

á ALLAHIM bu ne büyük bir mutluluk böyle. Heyecandan yerimde duramadım, ayağımı incittim galiba hoplayıp zıplarken. Sizler bir efsanesiniz. Ne diyeyim helal olsun hepinize Dev Adamlar.

 Sema Murat

 

á AMERİKA’nın Miami şehrinde işteyim. Sabah saat 06.00 ve bu habere bakarak sevinçten ve gururdan ağlıyorum. İşte 12 Dev Adam.

 Sami Kohen

 

á BRAVO çocuklar. Size teşekkürle ödenecek gibi değil sizin hakkınız. Amerika’daki iki NBA yıldızına(!) inat hepiniz pırıl pırılsınız. Teşekkürler 12 Dev Adam.

İlknur Peker

 

á YAA ben size ne diyeyim.. NBA yıldızlarının kafasına vura vura maçı aldınız. Maçın her saniyesinde kocaman yürekleriniz vardı. Sakat sakat oynayan İbrahim, çıkık parmaklı Ermal, soğukkanlı katil :))) Serkan, şapkacı ( ! ) Fatih, füzeci Engin, üçlük atan uzun Kaya , basket faul uzmanı Kerem.... Yaa ben size ne diyeyim. Çok büyüksünüz çoook...

 Tamer Karaoğlu

 

á BU duyguyu en son 2002’de yaşamıştım...Ve yer yine Japonya, ne güzel bir duygu! Serkan Saner

 

á HELAL olsun size 12 Dev Adam helal. Memo’suz ve Hedo’suz da başardınız. Türkiye sizinle gurur duyuyor.

 Merve Gürler

 

12 DEV ARSLAN 12 DEV YÜREK!! Çok duygulandım gerçekten yüreğiyle oynuyor bu takım! Hepinizi çok seviyoruz. Arjantin’e yenilseniz de önemli değil artık!

 Eren Şakar

 

á HELAL olsun millilere. Futbolda Dünya Kupası Japonya’da idi. Dünya 3.sü olmuştuk şimdi sıra basketbolda. Japonya bize yarıyor. Yusuf Şahin

 

á NBA yıldızları söndü. Artık Türk yıldızlarının parlama zamanı. Memo, Hido şimdi ne yapıyor? Ne düşünüyordur? çok merak ediyorum. 12 CESUR YÜREK SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ.

 Seçil Şahin

 

á BU çocukların elinden tutarsak birkaç dünya şampiyonluğu alırız. Bırakın her şeyi sadece bu çocuklara yoğunlaşsın ülke, gururumuz onlar.

 Deniz Kırçiçek

Avustralya’ya

aynı tarife

á AMERİKALI spiker şöyle diyordu maç sonrası: "Bu Türkiye’den korkulur." İşte yıllarca konuşulacak bir Milli Takım. 14 sayı geriden gelip maç kazanmak her takımın harcı değildir.

 Altay Turan

 

İŞTE size gerçek 12 DEV ADAM. Onlarla gurur duyuyorum. Ne mutlu bana ki, bu gençlerle ben, vatandaşız.

 Mey Nur

á NBA’de bir maçta 20-30 sayı atanlar Milli Takıma gelince 3-5 sayı atamıyordu. Demek ki onlarsız da oluyor, üstelik daha iyi oluyor. Devamının gelmesi dileğiyle hepimize kutlu olsun.

 Ali Gönül

á FUTBOL mu? Hadi canım sende. Bence futbol bahane, basketbol şahane. Zevkli mi zevkli, heyecanlı mı heyecanlı bir maçtan sonra hem Litvanya’ya hem de Avusturalya’ya aynı tarifeyi uyguladık. Tebrikler 12 DEV Adam. Harikasınız! Muhteşemsiniz!

 M.Erdemir

á SÜPER, harika, muhteşem bir maçtı. O kabus ikinci çeyrekten sonra inancını yitirmeden, hatta daha da artmış bir motivasyonla maçı çeviren 12 Dev Adamı yürekten kutluyorum. Ne muhteşem bir 4.periyottu o öyle. İlyasova sen bir harikasın.

 Sema Murat

á NBA yıldızları(?) gelmemiş ne gam... Bu çocukların bir çoğu zaten Avrupa oyuncusu. Önemli olan yürekle oynamak, takım olmak, tek yürek olmak bu takım ustura gibi bir takım. Yense de yenilse de hepsine helal olsun.

Yavuz Tunaman

YENİ bir tarih yazılıyor. Bu tarihi de 12 Dev Adam yazıyor. Kutlarım sizi. Gönlümüz sizinle...

 Yıldız Yeşilova

á SAYIN Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur, takımımız başarılar kazandıkça ben neden orada değilim diye içiniz yanar, umarım. Türk olduğunun bilincini ve sorumluluğunu taşıyarak savaşan, ülkesinin adını dünyada en üst seviyelere getirmeye çalışan oyuncularımızla gurur duyuyoruz.

 Neslihan Çiçek

á İŞTE gerçek 12 Dev Adam! İçindeki çürükler ayıklanınca takım ruhu yeniden geldi...

Erkan Erdem Helvacı

á İŞTE milli gurur. İşte milli takım. Kendi çıkarları yüzünden milli takım için kapris yapanlar unutmasın ki, bu ülkede pırıl pırıl çok genç var.

 Cengiz Toprak

 

á BU takımda Mehmet Okur ya da Hidayet Türkoğlu’na şu anda gerek olmadığını gösterdi bugün oynayanlar. Özellikle Ersan İlyasova, Hidayet’ten daha iyi bir oyuncu olacak bence. Fakat Hidayet’e ve Mehmet’e kimse kızmasın, onların da çok katkıları oldu bu takımın buraya gelmesinde.

Burn Stubborn

á ERSAN diye yeni bir yıldız doğuyor. Kaya serbest atış yüzdesini 50’nin üzerine çıkarmalı. Turnikelere çıkanlar potayla muhakkak buluşmalı.

Dünyada "yeri doldurulamayacak" hiçbir insan yoktur. Bu nedenle "eskilere selam, yenilerle devam!"

 Mustafa Öztaş

á EVET, işte budur.. Türklük ve kimin Türk olduğunun cevabını Yüce Önder Atatürk yıllar önce vermiştir. "Ne Mutlu Türküm Diyene..." Basketbol Milli Takımı’nı seçenleri ve yönetenleri ayakta alkışlıyorum. Milli formanın kıskançlık ve şahsi çıkar sağlama giysisi olmadığını gösterenlere teşekkür ediyorum.

 Haldun Uz

 

Sambayı bizim

devler yaptı

á BASKETBOL futbola benzemez, basketbolun sambasını da 12 devlerden görün ve öğrenin...

 Ferhat Kara

İLK YARI: Amerikan spikerden seçmeler; "Brezilyalılar Türklere yetişmeye çalışıyor.", "Bu genç takım 2010’da şampiyonluğa aday. Kim bilir belki bu şampiyonluğu da alırlar."

 Altay Turan

á MİLYONLARCA dolar alıp yurtdışında bizi devamlı hezimete uğratan futbolcular, umarım birazcık olsun ders alır bu başarıdan. Haluk Hocaoğlu

á SON maçlarda oynadıkları ruhla devam ederse bence büyük bir başarıya imza atacak Milli Takımımız. Onları izlerken bana verdikleri heyecan ve gurur için teşekkür ederim. Milli ruh spor içinde de işlendiği zaman bir elmas gibi parlıyor.

 Mehmet Beyaz

á BİZİ galibiyete alıştırdılar, inşallah devamı gelir. Helal olsun bunlara, yürekten oynuyorlar.

 Alper Batıgün

á HELAL olsun size... Bir yandan sıcaklar, bir yandan sizin yarattığınız heyecan... Buna yürek mi dayanır?

 Ümit Ülker

á OLEYY, Teşekkürler Hürriyet ve 12 DEV ADAM.

 Kaan Murathan

á HEPİNİZ muhteşemsiniz! Sizi seyrederken ağlamak istedim ve ağladım. Göğsüm kabardı. Sizinle her şey o kadar güzel ki çocuklar. Başarılarınızın devamını dilerim.

 Ayhan Kopan

á HARİKA, müthiş diyecek hiç hiçbir şey bulamıyorum. Son dakikaya kadar heyecan, gözyaşı ve sonunda mutluluk. Yolunuz açık olsun gönlümüz ve dualarimiz sizinle.

 Mine Kurşunluoğlu

á GURUR duymaya devam ediyoruz, yüreğinize, ülke sevginize, sakat bileklerinize ve parmaklarınıza sağlık. Şu bunaltıcı günlerde yüreğimizi serinlettiniz, başarılara devam.

 Selma Karaçay

á BU zaferde payı olanları, daha doğrusu tüm takım yöneticilerinden malzemecesine kadar kutlarım, bu gururu yaşattıkları için...

 Metaney Metaney

Katar hafif geldi

á MUHTEŞEMSİN 12 Dev Adam... Bu başarılara açız... Yolun açık olsun... Birol Öncül

á 100, 100, 100. Bugün de bağırıyorum. Duyun beni 12 Dev Adam. Fark atacağız. İnançlıyız. Hiçbir şey bizi durduramaz. İlker Eruna

 

á KATAR maçı bir ölçü olamaz ama eski hastalıklarımız bazen nüksediyor. Bu da üzücü... Yunanistan’ı yenmek için çıkacağız ve de inşallah kazanacağız... İsmail Alagöz

Komşu’ya

gücümüz yetmedi

á BİLMEM farkında mısınız ancak Yunanistan her maçta Turkiye’yi yeniyor... Yunanistan 8 milyonluk bir ülke. Umarım futbolda baskette kaybettiğimiz prestiji kazanırız.

Suat Örgev

á HER işte, bir hayır vardır. Bence Türkiye daha üstün bir takım, kesinlikle çok iyi başarı göstereceğinden eminim.

Ali Yılmaz

á MORAL bozmak yok, önemli olan finaller. Burada hedef gruptan çıkmaktı. Başarılı bir şekilde çıktık. Daha ne olsun... Helal 12 Dev Adam.

 Kaan Murathan

 

á İYİ oynadınız ama yenemedik olsun. Yensen de yenilsen de kalbim hep seninle...

 Aslı Sönmez

á 4’te 4 yapmak kolay değil. Bence yorgunluktan yenildiler. Olsun, yarı finalde yeneriz Yunanistan’ı. Acelemiz yok.

Öner Çınar

á CANLARI sağolsun. Onlar bizi orada onurla temsil ediyorlar. Zaten bu son değil. İnşallah Slovenya’yı geçip Arjantin’i de devireceğiz.

 Gökhan Yaman

 

á HER şeye rağmen çok iyi bir maç çıkardık arada o saçma sapan top kayıplarını yapmasaydık maç bizimdi ama önemli olan önümüzdeki maç inşallah alacağız.

 Begüm Çoban

Slovenya zaferiyle

tarih yazdık

á SİZİ seviyoruz 12 Cesur Yürek. Tebrikler. Tebrikler. Tebrikler... Hepinizi o terli alınlarınızdan defalarca öpüyoruz. Canımızsınız.

 Taner K.

 

á İŞTE bu! İşte bu! İşte bu!

 Muhammet Kaplan

 

á EVET tarih yazdılar. Tarih böyle yazılır. Bu ne mutluluk, bu nasıl heyecan Allah’ım. Türk milleti sizinle gurur duyuyor.

Seyfettin Tas

 

á İNANILMAZ bir şey bu. Dünyanını ilk 8 takımı arasındayız. Yüreğinize sağlık. Siz en büyüksünüz. Sizi kimse yenemez. Özgür Kaya

 

TARİHE tanıklık ediyoruz. İnançla neler yapıldığını görüyoruz. Size güveniyoruz, size inanıyoruz çocuklar.

 Ümit Ülker

 

á HİDAYET’e ve Mehmet Okur’a inat. Bu basketçilerimiz çeyrek final vizesini aldılar. Onlar oynasa belki alamazdık. Helal olsun 12’sine de.

 Davut Güneş

 

á SÜPERSİNİZ çocuklar. Türkiye sizinle gurur duyuyor. İnşallah sonu daha iyi olacak. En büyük Türkiye.

 Ercan Yetkin

 

á YÜZLERİNİZDEKİ o ışığı gördükçe 12 Dev Millimizi hiçbir gücün dize getiremeyeceğini çok iyi biliyorum. Yeter ki o ışık yok olmasın. Tebrikler demek yaptığınızın yanında çok basit kalıyor. Kelimelere sığdıramıyorum.

 Uğur Güngördü

á HER başarıda binlerce minik basketsever tohumu atıyorsunuz. Helal olsun sizlere.

 Mehmet Kestel

 

á ALLAHIM bu ne büyük bir mutluluk böyle. Heyecandan yerimde duramadım, ayağımı incittim galiba hoplayıp zıplarken. Sizler bir efsanesiniz. Ne diyeyim helal olsun hepinize Dev Adamlar.

 Sema Murat

 

á AMERİKA’nın Miami şehrinde işteyim. Sabah saat 06.00 ve bu habere bakarak sevinçten ve gururdan ağlıyorum. İşte 12 Dev Adam.

 Sami Kohen

 

á BRAVO çocuklar. Size teşekkürle ödenecek gibi değil sizin hakkınız. Amerika’daki iki NBA yıldızına(!) inat hepiniz pırıl pırılsınız. Teşekkürler 12 Dev Adam.

İlknur Peker

 

á YAA ben size ne diyeyim.. NBA yıldızlarının kafasına vura vura maçı aldınız. Maçın her saniyesinde kocaman yürekleriniz vardı. Sakat sakat oynayan İbrahim, çıkık parmaklı Ermal, soğukkanlı katil :))) Serkan, şapkacı ( ! ) Fatih, füzeci Engin, üçlük atan uzun Kaya , basket faul uzmanı Kerem.... Yaa ben size ne diyeyim. Çok büyüksünüz çoook...

 Tamer Karaoğlu

 

á BU duyguyu en son 2002’de yaşamıştım...Ve yer yine Japonya, ne güzel bir duygu! Serkan Saner

 

á HELAL olsun size 12 Dev Adam helal. Memo’suz ve Hedo’suz da başardınız. Türkiye sizinle gurur duyuyor.

 Merve Gürler

 

12 DEV ARSLAN 12 DEV YÜREK!! Çok duygulandım gerçekten yüreğiyle oynuyor bu takım! Hepinizi çok seviyoruz. Arjantin’e yenilseniz de önemli değil artık!

 Eren Şakar

 

á HELAL olsun millilere. Futbolda Dünya Kupası Japonya’da idi. Dünya 3.sü olmuştuk şimdi sıra basketbolda. Japonya bize yarıyor. Yusuf Şahin

 

á NBA yıldızları söndü. Artık Türk yıldızlarının parlama zamanı. Memo, Hido şimdi ne yapıyor? Ne düşünüyordur? çok merak ediyorum. 12 CESUR YÜREK SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ.

 Seçil Şahin

 

á BU çocukların elinden tutarsak birkaç dünya şampiyonluğu alırız. Bırakın her şeyi sadece bu çocuklara yoğunlaşsın ülke, gururumuz onlar.

 Deniz Kırçiçek

Avustralya’ya

aynı tarife

á AMERİKALI spiker şöyle diyordu maç sonrası: "Bu Türkiye’den korkulur." İşte yıllarca konuşulacak bir Milli Takım. 14 sayı geriden gelip maç kazanmak her takımın harcı değildir.

 Altay Turan

 

İŞTE size gerçek 12 DEV ADAM. Onlarla gurur duyuyorum. Ne mutlu bana ki, bu gençlerle ben, vatandaşız.

 Mey Nur

á NBA’de bir maçta 20-30 sayı atanlar Milli Takıma gelince 3-5 sayı atamıyordu. Demek ki onlarsız da oluyor, üstelik daha iyi oluyor. Devamının gelmesi dileğiyle hepimize kutlu olsun.

 Ali Gönül

á FUTBOL mu? Hadi canım sende. Bence futbol bahane, basketbol şahane. Zevkli mi zevkli, heyecanlı mı heyecanlı bir maçtan sonra hem Litvanya’ya hem de Avusturalya’ya aynı tarifeyi uyguladık. Tebrikler 12 DEV Adam. Harikasınız! Muhteşemsiniz!

 M.Erdemir

á SÜPER, harika, muhteşem bir maçtı. O kabus ikinci çeyrekten sonra inancını yitirmeden, hatta daha da artmış bir motivasyonla maçı çeviren 12 Dev Adamı yürekten kutluyorum. Ne muhteşem bir 4.periyottu o öyle. İlyasova sen bir harikasın.

 Sema Murat

á NBA yıldızları(?) gelmemiş ne gam... Bu çocukların bir çoğu zaten Avrupa oyuncusu. Önemli olan yürekle oynamak, takım olmak, tek yürek olmak bu takım ustura gibi bir takım. Yense de yenilse de hepsine helal olsun.

Yavuz Tunaman

YENİ bir tarih yazılıyor. Bu tarihi de 12 Dev Adam yazıyor. Kutlarım sizi. Gönlümüz sizinle...

 Yıldız Yeşilova

á SAYIN Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur, takımımız başarılar kazandıkça ben neden orada değilim diye içiniz yanar, umarım. Türk olduğunun bilincini ve sorumluluğunu taşıyarak savaşan, ülkesinin adını dünyada en üst seviyelere getirmeye çalışan oyuncularımızla gurur duyuyoruz.

 Neslihan Çiçek

á İŞTE gerçek 12 Dev Adam! İçindeki çürükler ayıklanınca takım ruhu yeniden geldi...

Erkan Erdem Helvacı

á İŞTE milli gurur. İşte milli takım. Kendi çıkarları yüzünden milli takım için kapris yapanlar unutmasın ki, bu ülkede pırıl pırıl çok genç var.

 Cengiz Toprak

 

á BU takımda Mehmet Okur ya da Hidayet Türkoğlu’na şu anda gerek olmadığını gösterdi bugün oynayanlar. Özellikle Ersan İlyasova, Hidayet’ten daha iyi bir oyuncu olacak bence. Fakat Hidayet’e ve Mehmet’e kimse kızmasın, onların da çok katkıları oldu bu takımın buraya gelmesinde.

Burn Stubborn

á ERSAN diye yeni bir yıldız doğuyor. Kaya serbest atış yüzdesini 50’nin üzerine çıkarmalı. Turnikelere çıkanlar potayla muhakkak buluşmalı.

Dünyada "yeri doldurulamayacak" hiçbir insan yoktur. Bu nedenle "eskilere selam, yenilerle devam!"

 Mustafa Öztaş

á EVET, işte budur.. Türklük ve kimin Türk olduğunun cevabını Yüce Önder Atatürk yıllar önce vermiştir. "Ne Mutlu Türküm Diyene..." Basketbol Milli Takımı’nı seçenleri ve yönetenleri ayakta alkışlıyorum. Milli formanın kıskançlık ve şahsi çıkar sağlama giysisi olmadığını gösterenlere teşekkür ediyorum.

 Haldun Uz

 

Sambayı bizim

devler yaptı

á BASKETBOL futbola benzemez, basketbolun sambasını da 12 devlerden görün ve öğrenin...

 Ferhat Kara

İLK YARI: Amerikan spikerden seçmeler; "Brezilyalılar Türklere yetişmeye çalışıyor.", "Bu genç takım 2010’da şampiyonluğa aday. Kim bilir belki bu şampiyonluğu da alırlar."

 Altay Turan

á MİLYONLARCA dolar alıp yurtdışında bizi devamlı hezimete uğratan futbolcular, umarım birazcık olsun ders alır bu başarıdan. Haluk Hocaoğlu

á SON maçlarda oynadıkları ruhla devam ederse bence büyük bir başarıya imza atacak Milli Takımımız. Onları izlerken bana verdikleri heyecan ve gurur için teşekkür ederim. Milli ruh spor içinde de işlendiği zaman bir elmas gibi parlıyor.

 Mehmet Beyaz

á BİZİ galibiyete alıştırdılar, inşallah devamı gelir. Helal olsun bunlara, yürekten oynuyorlar.

 Alper Batıgün

á HELAL olsun size... Bir yandan sıcaklar, bir yandan sizin yarattığınız heyecan... Buna yürek mi dayanır?

 Ümit Ülker

á OLEYY, Teşekkürler Hürriyet ve 12 DEV ADAM.

 Kaan Murathan

á HEPİNİZ muhteşemsiniz! Sizi seyrederken ağlamak istedim ve ağladım. Göğsüm kabardı. Sizinle her şey o kadar güzel ki çocuklar. Başarılarınızın devamını dilerim.

 Ayhan Kopan

á HARİKA, müthiş diyecek hiç hiçbir şey bulamıyorum. Son dakikaya kadar heyecan, gözyaşı ve sonunda mutluluk. Yolunuz açık olsun gönlümüz ve dualarimiz sizinle.

 Mine Kurşunluoğlu

á GURUR duymaya devam ediyoruz, yüreğinize, ülke sevginize, sakat bileklerinize ve parmaklarınıza sağlık. Şu bunaltıcı günlerde yüreğimizi serinlettiniz, başarılara devam.

 Selma Karaçay

á BU zaferde payı olanları, daha doğrusu tüm takım yöneticilerinden malzemecesine kadar kutlarım, bu gururu yaşattıkları için...

 Metaney Metaney

Katar hafif geldi

á MUHTEŞEMSİN 12 Dev Adam... Bu başarılara açız... Yolun açık olsun... Birol Öncül

á 100, 100, 100. Bugün de bağırıyorum. Duyun beni 12 Dev Adam. Fark atacağız. İnançlıyız. Hiçbir şey bizi durduramaz. İlker Eruna

 

á KATAR maçı bir ölçü olamaz ama eski hastalıklarımız bazen nüksediyor. Bu da üzücü... Yunanistan’ı yenmek için çıkacağız ve de inşallah kazanacağız... İsmail Alagöz

Komşu’ya

gücümüz yetmedi

á BİLMEM farkında mısınız ancak Yunanistan her maçta Turkiye’yi yeniyor... Yunanistan 8 milyonluk bir ülke. Umarım futbolda baskette kaybettiğimiz prestiji kazanırız.

Suat Örgev

á HER işte, bir hayır vardır. Bence Türkiye daha üstün bir takım, kesinlikle çok iyi başarı göstereceğinden eminim.

Ali Yılmaz

á MORAL bozmak yok, önemli olan finaller. Burada hedef gruptan çıkmaktı. Başarılı bir şekilde çıktık. Daha ne olsun... Helal 12 Dev Adam.

 Kaan Murathan

 

á İYİ oynadınız ama yenemedik olsun. Yensen de yenilsen de kalbim hep seninle...

 Aslı Sönmez

á 4’te 4 yapmak kolay değil. Bence yorgunluktan yenildiler. Olsun, yarı finalde yeneriz Yunanistan’ı. Acelemiz yok.

Öner Çınar

á CANLARI sağolsun. Onlar bizi orada onurla temsil ediyorlar. Zaten bu son değil. İnşallah Slovenya’yı geçip Arjantin’i de devireceğiz.

 Gökhan Yaman

 

á HER şeye rağmen çok iyi bir maç çıkardık arada o saçma sapan top kayıplarını yapmasaydık maç bizimdi ama önemli olan önümüzdeki maç inşallah alacağız.

 Begüm Çoban

Slovenya zaferiyle

tarih yazdık

á SİZİ seviyoruz 12 Cesur Yürek. Tebrikler. Tebrikler. Tebrikler... Hepinizi o terli alınlarınızdan defalarca öpüyoruz. Canımızsınız.

 Taner K.

 

á İŞTE bu! İşte bu! İşte bu!

 Muhammet Kaplan

 

á EVET tarih yazdılar. Tarih böyle yazılır. Bu ne mutluluk, bu nasıl heyecan Allah’ım. Türk milleti sizinle gurur duyuyor.

Seyfettin Tas

 

á İNANILMAZ bir şey bu. Dünyanını ilk 8 takımı arasındayız. Yüreğinize sağlık. Siz en büyüksünüz. Sizi kimse yenemez. Özgür Kaya

 

TARİHE tanıklık ediyoruz. İnançla neler yapıldığını görüyoruz. Size güveniyoruz, size inanıyoruz çocuklar.

 Ümit Ülker

 

á HİDAYET’e ve Mehmet Okur’a inat. Bu basketçilerimiz çeyrek final vizesini aldılar. Onlar oynasa belki alamazdık. Helal olsun 12’sine de.

 Davut Güneş

 

á SÜPERSİNİZ çocuklar. Türkiye sizinle gurur duyuyor. İnşallah sonu daha iyi olacak. En büyük Türkiye.

 Ercan Yetkin

 

á YÜZLERİNİZDEKİ o ışığı gördükçe 12 Dev Millimizi hiçbir gücün dize getiremeyeceğini çok iyi biliyorum. Yeter ki o ışık yok olmasın. Tebrikler demek yaptığınızın yanında çok basit kalıyor. Kelimelere sığdıramıyorum.

 Uğur Güngördü

á HER başarıda binlerce minik basketsever tohumu atıyorsunuz. Helal olsun sizlere.

 Mehmet Kestel

 

á ALLAHIM bu ne büyük bir mutluluk böyle. Heyecandan yerimde duramadım, ayağımı incittim galiba hoplayıp zıplarken. Sizler bir efsanesiniz. Ne diyeyim helal olsun hepinize Dev Adamlar.

 Sema Murat

 

á AMERİKA’nın Miami şehrinde işteyim. Sabah saat 06.00 ve bu habere bakarak sevinçten ve gururdan ağlıyorum. İşte 12 Dev Adam.

 Sami Kohen

 

á BRAVO çocuklar. Size teşekkürle ödenecek gibi değil sizin hakkınız. Amerika’daki iki NBA yıldızına(!) inat hepiniz pırıl pırılsınız. Teşekkürler 12 Dev Adam.

İlknur Peker

 

á YAA ben size ne diyeyim.. NBA yıldızlarının kafasına vura vura maçı aldınız. Maçın her saniyesinde kocaman yürekleriniz vardı. Sakat sakat oynayan İbrahim, çıkık parmaklı Ermal, soğukkanlı katil :))) Serkan, şapkacı ( ! ) Fatih, füzeci Engin, üçlük atan uzun Kaya , basket faul uzmanı Kerem.... Yaa ben size ne diyeyim. Çok büyüksünüz çoook...

 Tamer Karaoğlu

 

á BU duyguyu en son 2002’de yaşamıştım...Ve yer yine Japonya, ne güzel bir duygu! Serkan Saner

 

á HELAL olsun size 12 Dev Adam helal. Memo’suz ve Hedo’suz da başardınız. Türkiye sizinle gurur duyuyor.

 Merve Gürler

 

12 DEV ARSLAN 12 DEV YÜREK!! Çok duygulandım gerçekten yüreğiyle oynuyor bu takım! Hepinizi çok seviyoruz. Arjantin’e yenilseniz de önemli değil artık!

 Eren Şakar

 

á HELAL olsun millilere. Futbolda Dünya Kupası Japonya’da idi. Dünya 3.sü olmuştuk şimdi sıra basketbolda. Japonya bize yarıyor. Yusuf Şahin

 

á NBA yıldızları söndü. Artık Türk yıldızlarının parlama zamanı. Memo, Hido şimdi ne yapıyor? Ne düşünüyordur? çok merak ediyorum. 12 CESUR YÜREK SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ.

 Seçil Şahin

 

á BU çocukların elinden tutarsak birkaç dünya şampiyonluğu alırız. Bırakın her şeyi sadece bu çocuklara yoğunlaşsın ülke, gururumuz onlar.

 Deniz Kırçiçek


Bunları da Beğenebilirsiniz