Ege Haberleri

EGE

  Okuma yazma öğrenmek artık çok daha kolay

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.09.2000 - 00:01

  Genişletilmesi tartışıldı

  KARŞIYAKA ve Mavişehir Rotary Kulüpleri'nin Konak Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘‘Kolaylaştırılmış Dil Öğretmen Eğitim Semineri’’nde, 1996 yılında düzenlenen Türkçe okuma - yazma kurslarının sonuçları ve kurs kapsamının genişletilmesi tartışıldı. Okuma-yazmanın yanısıra, kurslar vatandaşın çevreye uyum sağlamasını da sağlıyor.

  Köylü de toplantıya katıldı

  İZMİR Kavaklıdere Köyü Salih Hüseyin Yavuz İlköğretim Okulu'nda düzenlenen toplantıya köylüler ve 30'a yakın sınıf öğretmeni katıldı. Seminerde konuşan Rotary Ana Komite Başkanı Esat Kardıçalı, kursların Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, İl Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle Şırnak, Siirt ve Mardin'de de düzenlendiğini söyledi.

  500 bin dolarlık fonu var

  IŞIK projesi adı verilen ve İzmir'e göç etmiş, okuma - yazma bilmeyen vatandaşın kolayca iş bulmasını amaçlayan kursların başarıya ulaştığını belirten Kardıçalı, ‘‘Binlerce kişi okuma - yazma becerisi kazandı’’ dedi. Kardıcalı ayrıca proje kapsamında Uluslararası Rotary Vakfı'ndan beklenen 500 bin dolar fonla Güneydoğu Anadolu'da da bu seferberliğin başlayacağını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı