KIRKLARELİ HABERLERİ

Okuma-yazma kursuna katılan 20 kursiyere sertifika

DHA
16.05.2018 - 13:09Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ'nde başlatılan okuma-yazma seferberliği kursuna katılan 20 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği' projesi kapsamında Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ve eşi Ayşe Çiftçi, Ahmet Yener İlkokulu'nda başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kursunun sertifika dağıtım törenine katıldı. Vali Çiftçi ve eşi Ayşe Çiftçi, Okuma Yazma Kurslarında ders alan kursiyerler ile sohbet ederek okuma yazma kurslarından faydalarıhnı anlattı. Vali Çiftçi, "En temel insan haklarından olan okuma-yazmayı, çeşitli nedenlerle öğrenememiş çok değerli vatandaşlarımızın, kursları okur-yazar olarak başarı ile tamamlamalarından büyük mutluluk duyduğumu söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum. Devlet olarak hedef, okuma yazma bilmeyen insan sayısını sıfır seviyesine çekmektir. Artık bizim derdimiz, okuma yazma olmamalıdır. Bu nedenle tüm vatandaşlarımız okuryazar hale gelinceye kadar, son kişiye ulaşıncaya kadar bu çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz. İlk emri oku olan bir dinin mensupları olarak da, bu çağrının cevapsız kalmayacağına inancım tamdır. Okur- yazarlık seferberliği kapsamında, ilimiz merkezi ve ilçelerimizde açılan bu kurslarda, 174 erkek - 141 bayan kursiyer olmak üzere toplam 315 vatandaşımız sertifika almaya hak kazanmıştır. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum.Bu duygularla, Okuma Yazma Seferberliği'ni başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza, saygıdeğer eşleri hanımefendiye şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Daha sonra kursu bitiren 20 kursiyere sertifikalar verildi.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Okuma-yazma kursuna katılan 20 kursiyere sertifika haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı