Ege Haberleri

  Okuluna dekan oldu

  Hürriyet Haber
  22.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı'na, aynı okuldan 1955'te mezun olan Prof. Dr. Naci Otmanbölük atandı. Otmanbölük, Necatibey Muallim Mektebi'ni bitirdikten sonra bir süre öğretmenlik yaptı, 1961'de burslu olarak Almanya'ya gitti.

  HANNOVER Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Naci Otmanbölük, Almanya'da 14 yıl kaldı, 1976'da yurda döndü, Ege Üniversitesi'nde göreve başladı. 1980'de doçent olan Otmanbölük, 1982-1988 yılları arasında da İzmir Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü yaptı.

  1989'da profesör unvanı alarak 1993'te BAÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nin ilk dekanı olan Naci Otmanbölük, DEÜ ve Balıkesir Üniversitesi'nde görev yaptıktan sonra vekil olarak sürdürdüğü Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı'na asaleten atandı.

  OTMANBÖLÜK, ‘‘Yıllar önce dünyaya açılmamı sağlayan okuluma dekan olmak çok güzel bir duygu. Okulun her yerini ezbere biliyorum. En büyük amacım Avrupa üniversiteleriyle iletişimi artırmak ve bu ilişkilerin üniversiteye yayılmasına katkı sağlamak’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı