ESKİŞEHİR HABERLERİ

“Okulumuzun İsmini Geri İstiyoruz” Haberine Açıklama

IHA
24.07.2015 - 12:55Son Güncelleme : 24.07.2015 - 12:56

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

IHA

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir süre önce bir araya gelen Ticaret Lisesi mezunlarının, okullarına eski isminin verilmesi yönündeki talepleri üzerine bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada; mesleki ve teknik eğitim hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Çıraklık, Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme ve Yaygınlaştırma Dairesi Başkanlığı birimleri Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü adı altında yapılandırıldığı hatırlatıldı. Yapılan değişikliklerle ilgili açıklamanın devamında, "Daha önce farklı birimlere bağlı iken Bakanlık tarafından Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren 22 okul türünün, öğrenim süreleri ile mezunlarının hak ve yetkilerinde herhangi bir değişiklik yapılmaksızın "Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" ile "Çok Programlı Anadolu Lisesi" adı altında yeniden yapılandırılması 2014/8 sayılı Genelge ile uygun görülmüştür. Ticaret Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi gibi isimler değiştirilmiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla yeniden yapılandırılmıştır. Bakanlığımız tarafından yapılan bu değişikler sonucunda okul isimlerinin birbirlerine benzemesinden dolayı çeşitli karışıklıklar meydana gelmiştir. Bu karışıklıklar birçok veli, öğrenci, öğretmen ve yöneticimizin mağdur olmasına sebebiyet vermiştir. Öğrenci, öğretmen ve okullarımızdan gelen şikayetler üzerine karışıklıkları önlemek amacıyla Odunpazarı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi adına Ahi Evran eklenerek Ahi Evran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi adı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Kurumlara Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğine göre 29 Mayıs 2015 tarihinde İl Milli Eğitim Komisyonu tarafından karar alınarak Bakanlığımıza sunulmuş, Bakanlığımızca da uygun görmüştür. İlimiz yerel basınında yer alan "Okulumuzun ismini geri istiyoruz" başlıklı haberlerde bahsi geçtiği gibi "Ticaret Lisesi" isminin yeniden okulumuza verilmesi uslulen de mümkün değildir” diye belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden “Okulumuzun İsmini Geri İstiyoruz” Haberine Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Okulumuzun İsmini Geri İstiyoruz” Haberine Açıklama haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı