Gündem Haberleri

  Okulu imam hatibe dönüşenler aynı okulda okuyacak

  Hürriyet Haber
  31.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KAMUOYUNDA 4+4+4 olarak bilinen yeni eğitim sistemi kapsamında, okulları İmam Hatip ortaokuluna dönüşen öğrencilerin durumu merak konusu oldu.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hürriyet’e yaptığı açıklamaya göre, daha önce ilköğretim okulu olan ve yeni yasa kapsamında imam hatip ortaokuluna dönüştürülen okulların öğrencileri aynı kurumda eğitim almaya devam edecek. Bu öğrencilere eski programlarına bağlı olarak eğitim verilecek. Açıklamada ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu da dahil olmak üzere tüm ilköğretim kurumlarının aynı mevzuata tabi olacağı bildirilerek şu ifadelere yer verildi:
  “2011-2012 öğretim yılında 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflardaki öğrencilerin devam ettiği okulun imam-hatip ortaokuluna dönüştürülmesi durumunda 2012-2013 öğretim yılında 5’inci sınıflar imam-hatip ortaokulu programı uygulayacaklar. 6, 7, 8’inci sınıflar daha önce tabi oldukları programa göre öğrenim yapacaklar. İmam-hatip ortaokulu programı ile ilişkileri olmayacak.”
  Bu okullarda eğitim alan ve müslüman olmayan öğrencilerin durumlarında da eskiye göre bir farklılığın olmayacağı belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı