« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okullarda herkese spor serbest

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Terakki Vakfı, Uğur Koleji, Işık, Kültür ve Darüşşafaka Liseleri yüzme havuzlarını ve spor tesislerini halka açtılar. .

Bazı okullar spor tesislerinden herkesin faydalanması mümkün. Terakki Vakfı, Uğur Koleji, Kültür, Işık ve Darüşşafaka Liseleri bünyelerinde bulunan spor salonlarını ve yüzme havuzlarını öğrenci velilerine, diğer okulların öğrencilerine ve dışarıdan gelmek isteyen herkese açtı.

TERAKKİ VAKFI Terakki Vakfı'nda hizmet veren bölümler havuz, fitness center, temel cimnastik, voleybol ve basketbol. Temel jimnastik, voleybol ve basketbol dersleri sadece hafta sonu iki gün yapılıyor. Temel cimnastiğin fiyatı 65, voleybol 70 ve basketbol 80 milyon lira. Yüzme dersleri ise, iki grup halinde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki gün yapılıyor. Yüzme derslerinde stil öğretiliyor ve fiyatı 115 milyon lira. Tel: 212-351 00 60.

IŞIK LİSESİ Işık Lisesi'nin yetişkinler için herhangi bir spor aktivitesi yok ama kendi öğrencileri dışında öğrencilerin yararlanabilmesi için hafta sonları spor okulları düzenliyor. Işık Lisesi'nin Ayazağa kampusünde basketbol, yüzme, Nişantaşı kampusünde ise futbol, voleybol ve masa tenisi dersleri veriliyor. Fiyatlar iki aylık dönem için; basketbol 60, yüzme 70, futbol ve voleybol ise 40 milyon lira. Tel: 212-246 42 74..

UĞUR KOLEJİ Uğur Koleji'nde dışarıya açık olan spor aktiviteleri yüzme, basketbol, judo, voleybol, hentbol. Yüzme bilen yetişkinlere yüzme stilleri öğretiliyor. Haftada iki gün bir aylık fiyatlar çocuklar için 17, yetişkinler için 20 milyon lira. Ders saatleri kayıt olurken isteğe göre belirleniyor. Tel: 212-592 88 44.

KÜLTÜR KOLEJİ Ataköy'deki Kültür Koleji'nde ise fitness center dışarıya açık. Öğrencilerine ve okul personeline 11 milyon, velilere ve dışarıdan geleceklere ise 23 milyon 400 bin lira. Tel: 212-559 04 88.

DARÜŞŞAFAKA LİSESİ Darüşşafaka'ya ait Çetin Berkmen Spor ve Sosyal Tesisleri'nde açılan Wall Street City Club'a üye olmayan da yararlanabiliyor. Çetin Berkmen Tesisleri'nde dört açık, iki kapalı tenis kortu, iki squash salonu, havuz, fitness center, sauna bulunuyor. Çocuklar için düzenlenen yaz okulları ise 6-14 yaş grubu için yüzme, tenis, basketbol, jimnastik ve futbol aktiviteleri içeriyor. Ayrıca 3-5 yaş grubu için de özel yüzme programları yer alıyor. Tel: 212-286 26 76.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler