Gündem Haberleri

  Okullara kar tatili

  Hürriyet Haber
  02.01.2002 - 15:21 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin dört bir yanını etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bir çok yerde okullar tatil edildi.

  İSTANBUL: İlk ve orta dereceli okullar, olumsuz hava şartları nedeniyle bir gün süreyle tatil edildi. İstanbul Valiliği`nden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının bugün de devam edeceği belirtildi. Açıklamada, öğrencilerin, trafik nedeniyle can güvenliklerinin tehlikeye düşmesini önlemek amacıyla, ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

  ANKARA MERKEZ:  İlkgöretim okulları ve liseler yarın tatil.

  ANKARA -ÇUBUK: Yoğun kar yağışı nedeniyle Ankara`nın Çubuk ilçesi merkezinde ve köylerindeki ilköğretim okulları ve liseler bugün tatil edildi.  Çubuk Kaymakamlığı, yoğun kar yağışının yarattığı elverişsiz koşullar yüzünden Çubuk`taki ilköğretim okulları ve liselerin 1 gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.  Ankara Valiliği, merkez ilçeler dışındaki okulların tatil edilip edilmeyecekleri kararının kaymakamlıklarca verileceğini duyurmuştu

  ESKİŞEHİR: Eskişehir`de dün öğleden sonra başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Eskişehir merkezde bulunan okullar 1 gün tatil edildi. Buzlanma nedeniyle trafiğin aksamaması için, yollarda tuzlama çalışmalarına da başlandığı bildirildi. 

  KIRIKKALE:Öte yandan, Kırıkkale`nin Delice İlçesi`nde okullar 1 gün tatil edildi.

  ORDU: Akkuş ve Aybastı ilçelerinde 3 gün, Korgan, Çaybaşı ve İkizce`de 2 gün, Kumru`da ise 1 gün süreyle okullarda eğitim ve öğretime ara verildi.

  SAMSUN: Asarcık`ta 3 gün, Kavak`ta 2 gün, Ladik, Salıpazarı ve Havza ilçelerinde ise 1 gün süreyle okullar tatil edildi.

  KONYA: Merkezde 1 gün, Akşehir, Cihanbeyli ve Çeltik, Karatay, Meram, Selçuklu ve  Yalıhöyük ilçelerinde ilköğretim okulu ve liseler 2 gün süreyle tatil edildi.

  BİLECİK: Bozüyük İlçesi`nde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilköğretim okulları ile liseler, yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

  ZONGULDAK: Ereğli İlçesi`ndeki köy ilköğretim okullarında da eğitime 2 gün ara verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı