Gündem Haberleri

  Okullara kar molası

  Hürriyet Haber
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Türkiye’de birçok kentte kar esareti yaşandı, okullar tatil edildi, yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı. Tekirdağ Valiliği, kar nedeniyle kentteki ilk ve orta dereceli okulları dün 1 gün tatil etti.

  Adana’nın Aladağ İlçesi’nde de kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşınca eğitime 1 gün ara verildi. Yozgat’ta da kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil oldu. Buzlanma nedeniyle Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nden Bursa ve Edirne’ye yapılan otobüs seferleri iptal edildi.

  Uçaklar da zorlandı

  Sivas’ta etkili olan kar yağışı ve sisli hava nedeniyle THY ve Anadolujet’in dünkü İstanbul-Sivas karşılıklı uçak seferleri iptal edildi. Marmara Denizi’nde boğazlardan geçmek üzere seyreden 41 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker olumsuz hava koşulları nedeniyle yollarına devam edemeyince, Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde demirledi.

  Kayak merkezleri mutlu

  Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 1 metreye, Bolu Kartalkaya’da 1 metre 80 santime ulaştı. Manisa’da Spil Dağı karla kaplandı. Antalya’ya 37 kilometre uzaklıkta 1850 metre yükseklikte bulunan kayak merkezi Saklıkent’te kar kalınlığı 1 metrenin üzerine çıktı. Kocaeli’nin 1850 metrelik zirvesiyle en yüksek kesimi olan Kartepe’de, kayak tesislerinin bulunduğu bölgede kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı