Ege Haberleri

EGE

  Okullara gözaltı

  Hürriyet Haber
  11.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Emniyet Müdürlüğü, öğrencileri zehir tacirlerinden korumak için bir dizi önlem aldı. Okul çevrelerinde sürekli görev yapacak 2'şer kişilik 30 ekip kuruldu.

  UYUŞTURUCU kullanım yaşı giderek küçülmeye başlayınca İzmir Emniyet Müdürlüğü, gençleri bu illetten korumak için valilik emriyle harekete geçti. Sadece okul çevrelerinde görev yapmak üzere 30 sivil tim kuruldu.

  Sürekli operasyon

  ASAYİŞ ve Narkotik görevlilerinden oluşan timler, özellikle lise çevrelerini ablukaya alacak, ihbarları değerlehdirecek. Timler, okul yönetimi, öğrenciler ve velilerle diyalog kurup operasyon gerçekleştirecek.

  Riskliye özel ilgi

  KARAKOL ekipleriyle takviye edilecek timler daha önceki yılların istatistiki bilgilerine göre, alkol ve uyuşturucu kullanımı açısından riskli okulları ‘‘Pilot’’ seçerek buralarda aramaları yoğunlaştıracak.

  VALİ YÜKSEL DUYARLI

  İZMİR Valisi Alaaddin Yüksel'in, öğrencilerin kötü niyetli kişilerden korunması için alınacak önlemlere karşı çok duyarlı olduğu belirtildi. Yüksel, polisin yanısıra, Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kuruluşları da harekete geçirdi.

  ŞÜPHELİLER YANDI

  OKUL çevresindeki kafeteryalar sürekli denetlenecek, şüpheli kişiler toplanacak, seyyar satıcılar uzaklaştırılacak. Okullarda uyuşturucuyla ilgili etkinlikler düzenlenip öğrenciler bilgilendirilecek.

  ŞİKAYETLER

  GEÇMİŞ yıllarda öğrenci velilerinden özellikle okul çevresindeki büfelerden öğrencilere sigara satıldığı, meşrubat şişelerinde alkollü içecek verildiği, seyyar satıcıların tezgah altında esrar bulunduğu şikayetleri geliyordu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı