Ege Haberleri

EGE

  Okullara gözaltı

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  12.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.01.2011 - 20:59

  Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilköğretim okulu müdürleriyle toplantı yaptı, üçer kişilik ekip kurulmasını, sınıf, tuvalet ve kantinlerin denetlenmesini, karne verilmesini istedi.

  DENİZLİ İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında il merkezinde bulunan ilköğretim okul müdürleriyle toplantılar yapıyor.
  Müdürlerle belirli tarihlerde, 10’ar kişilik gruplar halinde bir araya gelecek olan Oğuz, ilk toplantısını Doğan Demircioğlu Esman İlköğretim Okulu’nda yaptı. Oğuz, eğitim, öğretim alanında daha da ileriye gidebilmek için çalışmaların her gün daha da artırılması gerektiğini belirtti, şunları söyledi:
  A’dan Z’ye denetim
  “Okullarımızın fiziki durumlarının da en üst düzeyde olması için kurumlarınızda üç kişilik ekipler kurmanızı, bu ekiplerin okulun A’dan Z’ye her şeyini baştan aşağı gözden geçirmesini istiyorum. Okulun temizliği, tuvaletlerin, sınıfların durumu hakkında, okul durum karnesi çıkarılacak. Bunlarla ilgili temizlik ve yapılan çalışmalar nöbet defterlerine yazılacak.”
  Okul kantinlerinin de belli standardı yakalaması için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Oğuz, “Kantinler arasındaki aşırı fiyat farklılıklarını ortadan kaldırmak için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca, öğretmenlerimizin bu yoğun tempoda çalışırken, teneffüs aralarında kendilerine zaman ayırabilecekleri ortamların sağlanması bizim için çok önemli” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı