Ege Haberleri

EGE

  Okullar halka açılıyor

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  07.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Okullar Hayat Olsun Projesi”yle kentteki okulların toplumun hizmetine açılacağını açıkladı.

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Orman Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle hazırlanan, “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Denizli’deki okullar toplumun hizmetine açılacak. Proje kapsamında hafta sonu ve yaz aylarında vatandaşlar, okullarda sınıflardan, kütüphanelerden ve spor salonlarından faydalanacak.

  Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, projenin tanıtımı için okul müdürleriyle toplantı yaptı, temel amacın okulların öğrenci velileri ve mahalle halkının hizmetine açılması, eğlenme ve dinlenme ektinliklerine imkan veren, yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesi olduğunu açıkladı. Bu çerçevede belediyelerle işbirliği yapılacağını belirten Oğuz, şunları söyledi:

  Toplum hizmetinde

  “Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okulların eğitim öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında derslikleri, kütüphaneleri, bilgi teknoloji sınıfları, çok amaçlı salonları, konferans salonları, spor salonları ve okul bahçeleri toplum hizmetine açılacak. Ayrıca, okul bahçeleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenecek, peyzaj ve tasarımı yapılarak ve ağaçlandırılarak öğrencilerin, mahallelinin ve çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilecek. Böylece okullar örgün eğitim dışındaki zamanlarda topluma hizmet sunan merkezler haline dönüşecek, merkezi ve yerel idarelerin kaynak ve imkanlarının işbirliği içinde halkın hizmetine sunulması imkanı doğmuş olacak.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı