Gündem Haberleri

  Okullar açıldı trafik sıkıştı

  Hürriyet Haber
  15.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İLKÖĞRETİM ve liselerdeki 12 milyon 155 bin 414 ve yaygın eğitim kurumlarındaki 2 milyon 978 bin 799 öğrenci ve 526 bin öğretmen dün dersbaşı yaptı.

  Özellikle İstanbul'da 15 gün boyunca rahatlayan trafik, yeni yarı yılın başlamasıyla dün yine yoğunlaştı. Sabahın erken saatlerinden itibaren okul servislerinin de trafiğe çıkmasıyla, ana arterler ve çevre yolları ile Boğaz köprülerinde trafik kargaşası yaşandı.

  13 Eylül Pazartesi günü başlayan 1999-2000 eğitim öğretim yılının 15 günlük yarı yıl tatili sonuçlandı ve öğrenciler yine yollara döküldü. İkinci yarıyıl 16 Haziran Cuma günü sona erecek. 16 Haziran'a kadar öğrencileri büyük bir sınav maraton bekliyor.

  Öğrenciye haftada 3 gün patates

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı, okullara ve öğrenci yurtlarına gönderdiği bir genelge ile tabldot mönülerinde haftada en az 3 gün patatesli yemeklerin yeralması istedi. Genelgede, bu kararın gerekçesi olarak patatesin üreticinin elinde kalması ve bunun sonucunda da ekonominin olumsuz yönde etkilenmesi gösterildi.

  Yatılı okullarında, üniversite yurt ve yemekhanelerinde, Milli Eğitim Müdürlükleri personel yemekhanelerinde bundan sonra patates yemekleri çıkarılması zorunlu tutuldu.

  Bakan Metin Bostancıoğlu imzasıyla yayınlanan genelgede, patatesli mönülerin uygulanacağı yerler şöyle belirlendi:

  ‘‘Yatılı iköğretim blge ve pnsiyonlu iköğretim oulları, ortaöğretim kurumlarına bağlı pansiyon ve yurtlar, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurtları ile kurumda çalışan personele verilen yemekler.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı