Okullar 30 bin açıkla başladı

Ali VARLI / BERLİN
01.09.2015 - 12:15 | Son Güncelleme:

Almanya’nın dört eyaletinde daha ilk ve orta dereceli okullarda yeni öğretim yılı başladı. Öğretmenler sendikası, ilk ve orta dereceli okullarda öğretmen açığı sayısını 30 bin olarak açıkladı.

Almanya’nın dört eyaletinde daha yaz tatili sona erdi. İlk ve orta öğrenime giden öğrenciler dün Berlin, Brandenburg, Schleswig Holstein ve Mecklenburg Vorpommern eyaletlerinde ders başı yaptı.

Berlin’de yaklaşık 422 bin öğrenci uzun yaz tatilinden sonra dün yeniden okullu oldu. Mecklenburg Vorpommern Eyaleti’nde 14 bini birinci sınıfa olmak üzere 141 bin 300 ilk ve orta dereceli öğrenci derslere yeniden merhaba dedi.

Okullar 30 bin açıkla başladı SPD’li milletvekili 'Tek tip' önerdiBrandenburg’da 245 bin, Schleswig Holstein’da yaklaşık 370 bin öğrenci eğitim-öğretim görecek. Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya, Hamburg, Saksonya Anhalt, Thüringen ve Saksonya eyaletlerinde okullar daha önce açılmıştı.

Almanya’da tüm eyaletlerdeki öğretmen açığı 30 bin... Sendika, kaliteli ve sorunsuz bir eğitim için ülke genelinde 30 bin yeni öğretmenin görevlendirilmesini talep etti.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı