Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okuldan paralı aşka şok eden baskın

  Hürriyet Haber
  20 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Mayıs 2000 - 00:01

  Erkeklerle para karşılığı aşk yaptıkları iddia edilen 2 ilköğretim öğretmenine suçüstü yapıldı.

  İZMİR'de iki öğretmen, para karşılığı erkeklerle ilişkiye girdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu görevlileri 15 gündür takip ettikleri öğretmen M.T. ile bağlantı kurdu. İddiaya göre M.T., cep telefonunda kendilerini işadamı olarak tanıtan iki polisle 100'er dolar karşılığında anlaştı.

  Buluşup eve gittiler

  14 yıllık öğretmen M.T., yanına 4 yıllık meslektaşı B.G.'yi de alarak 35 KVA 61 plakalı Honda otomobiliyle önceki gece yarısı Konak İskelesi'ndeki buluşma yerine geldi. Kendilerini müşteri olarak tanıtan polisleri otomobile alan öğretmenler, B.G.'nin Mithatpaşa'daki dairesine gitti. Polisler, seri numaraları alınmış, 200 dolar karşılığı 120 milyon lirayı M.T. ve B.G.'ye verdikten sonra kimliklerini açıklayıp suçüstü yakaladı. M.T. ile B.G, önce hastaneye kontrole, ardından Asayiş Şubesi'ne götürüldü.

  Bize komplo kuruldu

  Yetkililer, M.T.'nin eşinden boşandıktan sonra üç aydır ‘‘Dilara’’ takma adıyla erkeklerle birlikte olduğunu, yine eşinden ayrılan B.G.'nin ise ‘‘Ece’’ takma adıyla bu işe yeni başladığını söylediler. İki öğretmen öğleden sonra adliyeye sevk edilirken, basın mensuplarına kendilerine komplo kurulduğunu öne sürerek, ‘‘Böyle bir şey yok. Yapılanlar iftira’’ diye tepki gösterdi. Polisteki ifadelerinde suçlarını kabul eden iki öğretmen hakkında 'gizli fuhuş' suçundan dosya açıldı ve olay İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı