Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okuldan kaçıp mezara babamın yanına giderim

  Bülent SARIOĞLU / ANKARA
  23 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mayıs 2011 - 01:54

  Yardımseverlerin bağışlarıyla okuyan şehit çocuklarının teşekkür mektuplarından yürek burkan hikayeler çıktı.

  Şehit Cihan Öz’ün kızı Özlem Öz, üç yaşında babası şehit düştükten sonra annesinin de terk ettiğini yazıyor. İki engelli amcası ve anneannesiyle yaşayan Özlem, yaşam mücadelesine destek verip okumasını sağlayanlara teşekkür ediyor. Şehit ve gazi çocuklarının mektupları, Mehmetçik Vakfı Dergisi’nde yayımlandı. Bazı çocuklar, kendi öykülerinden kısa anlatımlar da yaptılar. İşte o mektuplardan örnekler:

  Sadece uçurtmayı hatırlıyorum

  Özlem Öz: Babamı 3 yaşımdayken kaybettim. Onunla ilgili uçurtma uçurduğumuz günden başka bir şey hatırlamıyorum. Ailemin söylediğine göre askerden izne geldiğinde yaşamışız o günü. İyi ki de yaşamışız, yoksa belki hiç “baba” diyemeyecektim ona. Şimdi bile baba derken zorlanıyorum. Babam şehit olduktan sonra annem de bırakıp gitti beni. Dedemi baba, babaannemi anne bildim. Bazen okuldan kaçıp, mezarlığa babamın yanına gidiyordum. Ne anne, ne baba kokusu bilmem. Babaannemin ve dedemin kokusuyla büyüdüm. Dedemi de geçen sene kaybettim ve hiçbir şey bu kadar üzmemişti beni. Babamı da kaybetmiştim ama ölüm acısını ilk kez dedemde yaşadım. Şimdi babaannem ve iki engelli amcamla beraber yaşıyorum. Ailemin umuduyum, biliyorum. Yardımlarınız sayesinde okuyorum, sizin sayenizde tatile gittim, siz unutmadığınız için bu kadar güçlü hissediyorum kendimi. Biliyorum ki babam olmasa bile Mehmetçiklerimiz ve Mehmetçik
  Vakfı hep zaman yanımda.

  Gözyaşlarım yazıları bozdu

  Faik Öztürk: Babamı kaybettiğim zaman 5 aylık bebektim. Verdiğiniz desteğin ne anlama geldiğini daha yeni anlıyorum. En çok ihtiyaç duyduğum an yanımda annem, babaannem ve bir de siz vardınız. Bu mektubu yazarken iki kez kağıdı değiştirdim. Çünkü gözyaşlarımla yazdığım yazılar bozuldu, dağıldı. İyi ki sizler varsınız.

  Geriye yazdığı şiirleri kaldı

  Melek Yavuz: Babamdan bana kalan sadece yazdığı şiirler. Türkiye’nin dört bir yanından sizin yardımlarınızla bugünlere gelmiş binlerce şehit çocuğunda birisiyim. Bu borcu ödeyemesem bile ülkem ve insanlık için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı