Gündem Haberleri

  Okulda şırıngalı sapık

  Hürriyet Haber
  18.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pendik, Kaynarca Prof. Dr. Erol Güngör İlköğretim Okulu'na giren kimliği meçhul bir kişi, 5. sınıf öğrencisi S.G.'nin eline şırınga ile bilimeyen bir madde zerk ettikten sonra kaçtı. Şırıngada, AIDS'li kan ya da başka virüs olabileceği şüphesi, öğrenci ve veliler arasında panik yarattı.

  Saldırıdan sonra girdiği şoktan uzun süre kurtulamayan küçük kız, başından geçen olayı şöyle anlattı: ‘‘12.30'da zil çaldı. Herkes aşağı indi. Koridorda, arkamda yürüyen birini hissettim. 25-30 yaşlarında, beyaz çizgili gömlekli, gri pantolonlu, hafif beyaz ve kirli saçlı, yeşil gözlü biri sol elimi tuttu. Parmaklarımı geriye kıvırıp avucuma, içinde kırmızı bir şey olan şırıngayı batırdı. Büyük bir acı hissettim. Adam, merdivenlerden kaçtı. Durumu müdüre anlattım, inanmadı. Annemle gittiğim Kartal Eğitim Hastanesi'nde, bana tetenoz iğnesi yapıp 1 hafta sonra test için gelmemi söylediler.’’

  Müdür ne diyor

  Kızın eline bilinmeyen bir madde zerkederek kaçan şahsın yakalanmasını isteyen anne Sevim Gürbüz, okul idaresini ilgisizlikle suçladı. Okul Müdürü Ahmet Acar ise çocuğun olayı büyüttüğünü ileri sürerek,‘‘Bizce bu olay okulun dışında oldu veya çocuğun eline toplu iğne batmış olabilir’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı