Gündem Haberleri

  Okulda şifre skandalı

  AA
  25.09.2012 - 16:16 | Son Güncelleme:

  Adapazarı ilçesinde babasının müdür yardımcısı olarak görev yaptığı lisede eğitim gören 2. sınıf öğrencisinin babasına ait e-Okul şifresiyle kendi notlarını yükselttiği, arkadaşlarının notlarını düşürdüğü iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

  Geçen yıl mayıs ayında bir velinin çocuğunun sınav notunun yüksek olmasına rağmen karnesindeki notun düşük olduğunu Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Alo 147” hattına bildirmesinin ardından olayla ilgili inceleme başlatıldı. İncelemede sınav notlarının öğrencilerin karnelerine farkı yansıdığı belirlendi.
  Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilen müfettiş, e-Okul sisteminden karne notlarının değiştirildiğini tespit etti.
  Babasına ait e-Okul şifresiyle kendi notlarını yükselttiği, arkadaşlarının notlarını düşürdüğü öne sürülen lise 2. sınıf öğrencisine okuldan uzaklaştırma cezası verildiği ve başka bir okula nakledildiği öğrenildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Sandıkçı

  İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, iddialarla ilgili detaylı bilginin soruşturmanın ardından verileceğini söyledi.
  Soruşturmanın ardından ihmali olanlarla ilgili işlem yapılacağını belirten Sandıkçı, “Olay, geçen yıl okulların kapanmasına 2 hafta kala, Alo 147 hattı aranarak yapılan ihbar sonucu ortaya çıktı. Notları değiştirilen öğrencilerin notları düzeltildi, yani bu durumdan hiç kimse mağdur olmadı. O dönemde çocukla ilgili gerekli işlem yapıldı ama dava bu zamana kadar devam etti. Nedeni ise tüm öğretmenlerin dinlenememesi” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı