Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okulda öğrencilerden cinsel taciz skandalı

  Turaç TOP / İZMİR (DHA)
  01.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE’de son günlerde okullarda yaşanan cinsel taciz olaylarının bir yenisi İzmir’de eklendi. Urla İlçesi’ndeki bir ilköğretim okulunun 5’inci sınıfında okuyan erkek öğrenciye, oral seks yaptırıp görüntülerini cep telefonuna çekmek istedikleri ileri sürülen üç 8’inci sınıf öğrencisi, polis tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevkedilen 3 öğrenci, nöbetçi mahkemece tutuklandı.
  Çeşmealtı Mevkisi’ndeki bir ilköğretim okulunda meydana gelen olay, iddiaya göre şöyle gelişti:
  Okulun 5’inci sınıfında eğitim gören T.A. (12), öğretmenlerine, kendisinden yaşça büyük bazı arkadaşlarının, uzun süredir kendisine bazen ders olmadığı zaman sınıfta bazen de dışarıda oral seks yaptırdığını, görüntülerini cep telefonuna çekip tehditte bulunduklarını bildirdi. Öğretmenlerin de polise haber vermesiyle soruşturma başlatıldı. Araştırmada T.A.’nın verdiği bilgiler doğrultusunda, okulun 8’inci sınıfında okuyan, 14 ve 15 yaşlarındaki R.K. , E.K. , U.Ü. , E.Ş. ve H.V. , polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan 5 öğrenci, Urla Adliyesi’ne sevkedildi. Zanlı öğrencilerden, E.K., E.Ş. ve H.V., tutuklandı. Serbest bırakılan diğer iki öğrenci R.K. ve U.Ü.’nün ise, okuldan uzaklaştırıldığı ileri sürüldü.
  Olayın hassasiyeti nedeniyle detaylı açıklama yapmayan, Urla Kaymakamlığı’na vekaleten bakan Seferihisar İlçesi Kaymakamı Şakir Erden, “Üzücü bir olay. Hem adli hem idari soruşturma sürüyor. Milli Eğitim müfettişleri yaşananları araştırıyor” demekle yetindi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı