Ege Haberleri

  Okulda müdürden dayak iddiasına soruşturma

  Cavit YILDIRIM, (DHA)
  19.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bayır Beldesi İlköğretim Okulu Müdürü M.Ş. hakkında 14 yaşındaki öğrencisi S.A.’ya darp ve hakaretten adli ve idari soruşturma başlatıldı.

  MUĞLA Bayır Beldesi İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencisi, 14 yaşındaki S.A., iddiaya göre, geçen 25 Kasım’da kömür taşımayı kabul etmediği için okul müdürü M.Ş. tarafından, dövüldü. Dudağı patlayan, sol el baş parmağının lifleri kopan S.A., darp raporu verilip tedavi edildi. Ancak, aile okul yönetimiyle ters düşmemek için şikayetçi olmadı.
  Top ve facebook yüzünden
  S.A., ilk olaydan bir ay sonra bahçede oynarken okulun topunu yola kaçırdığı için M.Ş.’nin yine dövdüğünü iddia etti. Son olarak geçen salı günü M.Ş.’nin bir kız öğrencinin Facebook’ta mesaj atılarak taciz edilmesiyle ilgili olarak arkadaşları S.Ç., F.T. ve S.B. ile odasına çağırdığını belirten S.A., şunları söyledi:
  “‘Bu olayı sen yapmışsındır. Şerefsiz, haysiyetsiz, namussuz birisin’ dedi, duvara ve dolaplara çarpıp, bacağıma tekme attı. Odada öğretmenlerA.C. ile A.Ö. de vardı. Sonradan odaya gelen müdür yardımcısı da ‘Şerefsiz insan’ diye bağırdı. Daha sonra müdür, el yazımla, mesajı yazdığımı kabul ettiğime dair yazı istedi. Kabul etmeyince elimi zorla kıvırıp, başımı masaya vurdu. Bunun üzerine yazıyı yazmak zorunda kaldım.”
  S.A.’nın babası Süleyman ve annesi Beyhan A. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve jandarmaya giderek, M.Ş.’den şikayetçi oldu. Savcılık soruşturma başlatırken, Milli Eğitim de okula müfettiş gönderdi.
  Topluma kazandırmak
  İşçi emeklisi Süleyman A., M.Ş.’nin ilkokuldan arkadaşı olduğunu ifade ederek, “İlk olayda görüşmeye gidip, oğlumu neden dövdüğünü sordum. ‘Onu topluma kazandırmak için dövdüm’ dedi. Çocukların tekme, tokat dövülerek terbiye edilemeyeceğini, bu defa şikayetçi olmayacağımı belirttim. Telefon numaramı verip, bir sorun olduğunda bana haber vermesini istedim. Ancak, yine döverek, topluma kazandırmaya çalışmış. Yasal yollardan hakkımızı arayacağız” dedi.
  Müdür M.Ş. ise, “Öğrenci hakkında çok şikayet var, yaramaz. Abartılacak durum yok. Beni, karalamaya çalışıyorlar” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı