Ege Haberleri

  Okulda aşık dehşeti

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kendisini terkeden öğrenci kızı Bodrum Lisesi'nde silahı ile rehin alan aşçı Muhammet Erkalın, herkese iki saat ecel terleri döktürdü. Çılgın genç güçlükle ikna edildi.

  Bodrum'da bir tatil köyünün aşçısı Muhammet Erkalın, saat 08.30 sıralarında Bodrum Lisesi'ni basıp evlenmeyi planlarken kendisini terkettiğini öne sürdüğü son sınıf öğrencisi M.Ö.'yü tabancayla rehin aldı.

  Havaya ateş etti

  ÇIlgIn genç, genç kızı müdürün odasına götürüp bir el de havaya ateş etti. Okul boşaltıldı, polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Önce Okul Müdürü Emin Kılıç, Erkalın'ı ikna etmek için uğraştı.

  Pazarlık edildi

  Müdür başarılı olamayınca devreye Emniyet Müdürü İhsan Kocadağ ile Savcı Seyfettin Tuncer girdi. Erkalın 45 dakikalık pazarlık sonucu tabancayı bırakmaya razı oldu, gözaltına alındı.

  Bodrum Lisesi’nde dehşet saatleri

  BODRUM'da bir tatil köyünde aşçılık yapan Muhammet Erkalın, Bodrum Lisesi'ni basıp evlenmeyi planlarken kendisini terkettiğini öne sürdüğü son sınıf öğrencisi M.Ö.'yü tabancayla rehin alıp 2 saat ecel teri döktürdü.

  İLÇEDE büyük tedirginlik yaratan olay dün 08.30'da meydana geldi. İlk teneffüsten sonraki boş geçen ikinci dersin ilk dakikalarında, arkadaşlarıyla bahçede dolaşan M.Ö., yanına gelen Muhammet Erkalın ile konuşmaya başladı. Bir süre sonra Okul Müdürü Emin Kılıç da, yanlarına geldi. Erkalın, öğrencilerin şaşkın bakışları arasında, yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı çekip genç kızın başına dayayarak müdürle birlikte binanın içine, zemin kattaki müdür odasına çekti. Müdür Kılıç ve toplanan öğretmenler, aşçının silahlı olmasına karşın, genç kızı kurtarmak için uzun süre dil döktü. Ancak kalabalıktan bunalan Muhammet Erkalın, havaya bir el ateş ederek herkesin odadan çıkmasını istedi.

  45 dakika pazarlık

  BU sırada 60 kişilik polis ekibi okul çevresinde geniş önlem aldı. 450 öğrenci önce bahçeye çıkarıldı, daha sonra da evlerine gönderildi. Okulun yakınında iki ambulans hazır bekletildi. Emniyet Müdürü İhsan Kocadağ ve Cumhuriyet Savcısı Seyfettin Tuncer, müdürün odasına girerek, öğretmenleri ve polisleri dışarıya çıkardı. Yaklaşık 45 dakika süren pazarlık sırasında Muhammet Erkalın, sevdiği Miray'ın başkasıyla beraber olduğunu söyledi, ‘‘Her ikisini de öldüreceğim’’ dedi. Erkalın, sonunda silahını Emniyet Müdürü Kocadağ'a teslim edip, M.Ö.'yü serbest bıraktı.

  ERKALIN, okuldan çıkarılıp Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, gazetecilere ‘‘Üç yıldır arkadaşlık ettiğim M.Ö.'yü çok seviyordum. Neden böyle davrandım bilmiyorum. Aptallık ettim. Onu en kısa sürede ailesinden istetip evleneceğim’’ dedi. M.Ö. ise öğretmenleri ve yanına gelen annesi Raziye Önal'a sarılarak gözyaşı döktü, ölüm korkusuyla geçirdiği iki uzun saatin şokunu uzun süre yaşadı. Milli Eğitim Müdürü Turgay Kılavuz da olay yerine geldi. Kılavuz, ‘‘Muhammet Erkalın'ı tanıyoruz. Uyuşturucu almış olabilir’’ dedi.

  Erkalın, tatil köyünün aşçısı

  MALATYA doğumlu 26 yaşındaki Muhammet Erkalın'ın bir kez evlenip, boşandığı, yedi yaşında bir oğlu olduğu öğrenildi. Bodrum'un Ortakent Beldesi'ndeki Magic Life Tatil Köyü'nün aşçısı Erkalın, yaz aylarında aynı tatil köyünde çalışan Bodrum Lisesi son sınıf öğrencisi M.Ö. ile üç yıl önce burada tanıştı. Aralarında duygusal yakınlaşma olan çift, iddiaya göre M.Ö.'nün okulu bittikten sonra evlenmeye karar verdi. Ancak genç kız, sevdiği gencin evlenip ayrıldığını ve bir de 7 yaşında oğlu olduğunu öğrenince evlenmekten vazgeçti. Olay sırasında uyuşturucu kullanmış olabileceği belirtilen ve kontrol için Devlet Hastanesi'ne götürülen Erkalın'ın, akli dengesinde de bozukluk olduğu öne sürüldü. Erkalın'ın önceki gece de M.Ö.'nün evine gittiği, hem genç kızı, hem de öğretmenini öldüreceğini söylediği de iddia edildi.

  Olayın tanığı anlatıyor

  DEHŞET dakikalarının yakın tanığı, Bodrum Lisesi Müdürü Emin Kılıç, M.Ö.'nün başarılı, örnek öğrenci olduğunu, Öğrenci Birliği Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğünü söyledi. Sosyal aktivitelere de katılan M.Ö ile Muhammet Erkalın arasındaki arkadaşlığı da bildiğini kaydeden Müdür Kılıç, olayı şöyle anlattı:

  ‘‘ÖĞRENCİMİZ ile çalıştığı tatil köyünün kebap ustası Muhammet Erkalın aynı zamanda komşu. Duygusal yakınlaşmaya girmişler. Okul bittikten sonra evlenme kararı almışlar. M.Ö.'nün ailesi de durumu biliyordu. Ancak M.Ö., bu eğitim yılı başında Muhammet'in evlenip ayrıldığını öğrenince evlilikten vazgeçti. Muhammet, M.Ö.'yü iki aydır tehdit ediyordu. Bir yandan da okulumuzun felsefe öğretmeni T.K.'nun, M.Ö. ile ilişkisi olduğu ve okuldaki gençlere uyuşturucu verdiği iddiasında bulundu. Elinde belgeler olduğunu söyledi, getirmesini istedim. Öğretmene sordum, reddetti. Durumu polise de bildirdik. Polis genci takibe aldı. İkinci dersin başlangıcında ben de bahçedeydim. M.Ö. yanıma geldi. Muhammet'in benimle görüşmek istediğini söyledi. Yanına gittim. Bu sırada silahını çekti, genç kızın başına dayayıp, bana (Sen de yürü) dedi. Odama girdik. M.Ö.'ye (Birlikte olduğun öğretmen de, sen de öleceksin) dedi. Sonra ikna edildi.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı