Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Okula uluslararası kalite ödülü

  Hürriyet Eğitim
  22.06.2017 - 16:33 | Son Güncelleme: 22.06.2017 - 16:33

  İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren özel bir eğitim kurumu ‘Uluslararası Kalite Ödülü’ almaya hak kazandı. Avrupa Birliği Merkezi tarafından yapılan törende okul müdürlerine okulları adına uluslararası kalite ödülü verildi.

  İstanbul’da bir kolej, Uluslararası Kalite Ödülü aldı. Arel Koleji'nin 7’nci sınıf öğrencileri Avrupa’da okulların işbirliği içinde projeler geliştirmesine ve fikir alışverişinde bulunmalarına olanak sağlayan bir platform olan ‘e-twinning’ üzerinden İsveç’te bulunan bir okulla ‘Sınırlar Ötesi Kültürler’ projesi yaptı. Amacı öğrencilerin birbirlerinin kültürlerini daha yakından tanımaları ve yabancı dil becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamak olan projede öğrenciler hem İsveç’i daha yakından tanıma fırsatı buldular hem de yeni arkadaşlıklar kurarak yabancı dil becerilerini geliştirdi.

  E-twinning Merkezi Destek Servisi tarafından başarılı projelerden biri olarak seçilen proje Avrupa ve Türkiye’de değerlendirmeye alınarak e-twinning uluslararası kalite ödülünü kazandı. Bu ay gerçekleştirilen ödül töreninde kalite ödülü okul yöneticilerine verildi.

   

  Etiketler: arel koleji , ÖDÜL , Eğitim
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı