Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Okul yolunda kanalizasyon çalışması

  DHA
  21 Eylül 2013 - 14:42Son Güncelleme : 21 Eylül 2013 - 14:51

  Zonguldak'ta, Ahmet Erdoğan İlkokulu'na ulaşımı sağlayan 150 metrelik merdivenin kenarına kanalizasyon kanalı açıldı. Öğrenciler, bir bölümü hafriyatla kaplı çamur içindeki merdivenden güçlükle yürüyerek okula gidip geliyor.

  Zonguldak Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi'ndeki Ahmet Erdoğan İlkokulu'na ulaşımı sağlayan 150 metrelik merdivenin kenarında 15 gün önce kanalizasyon yenileme çalışması başlattı. Atık su borularının değiştirilmesinin ardından kanalın üzeri kapatılmadı. Kanalın açılması sırasında açığa çıkan hafriyat nedeniyle daralan merdiven, yağmurla birlikte çamurla da kaplanınca öğrencileri zor durumda bıraktı. Okula ulaşımın sağlandığı tek yol olan merdivende güçlükle yürüyen öğrencilere, hafriyata takılıp düşme tehlikesine karşı yeni öğretim yılının ilk haftası velileri eşlik etti.

  Veliler, çocuklarının merdivende yürürken ayakkabı ve kıyafetlerinin de çamur olduğunu belirterek belediyeye tepki gösterdi. Velilerden Müjdem Akkavak, okul açılmadan önce bu çalışmanın bitirilmesi gerektiğini ancak bunun yapılmadığını söyledi. Kanalın açık bırakılmasının büyük bir sorumsuzluk olduğunu anlatan Akkavak, "Okulun daha ilk haftası ama burada çocukların kıyafetleri hep çamur oluyor. Tehlikesi de var. Ben okula 5 metre uzaklıkta oturuyorum ama çocuğum burada düşer diye gelip okuldan alıyorum. Her an bir çocuk burada düşebilir. Her yer pislik, çamur içinde" dedi.
  Zonguldak Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri ise sokak arasında apartmanlara giden kanalizasyon borularını değiştirdiklerini, açık bırakılan kanalın üzerinin kısa sürede kapatılacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı