Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okul yakınına kurulan baz istasyona tepki

  Funda AVCI/BURSA, (DHA)
  12 Ağustos 2009 - 17:52Son Güncelleme : 12 Ağustos 2009 - 17:52

  BURSA merkez Yıldırım İlçesi Erikli Mahallesi’nde iki okul arasındaki binaya kurulan 3G baz istasyonuna tepki gösterenler protestoda bulundu.

  Erikli Mahallesi’nde baz istasyonunun kurulduğu bina önünde toplanan ve aralarında çocukların da bulunduğu göstericiler, kanser riski taşıdığını söyledikleri baz istasyonunun kaldırılması için yetkilileri göreve çağırdı. ‘Baz istasyonu ölümdür’ ve ‘Kanser olmak istemiyoruz’ yazılı pankartlar taşıyan vatandaşlar, istasyonun iki okulun arasında kurulmasının çocukların sağlığı açısından tehlikeli olduğunu söylediler.

  Mahalle sakinleri adına konuşan Erikli Mahallesi Muhtarı Kemal Koşar, istasyonun kurulduğu bina sahibinin GSM şirketiyle yaptığı anlaşmayı feshetmesine rağmen baz istasyonunun kurulduğunu öne sürerek, “İlk kurulan baz istasyonu için 3 bin imza topladık. Okullarımızın 300 metre yakınında istasyonu kurmamalarını istedik. Yer gösterdiğimiz halde ikinci baz istasyonunu da okullarımızı çapraz ateşe alır gibi yine okulun yakınına kurdular. Yetkilileri göreve çağırmanın yanı sıra hakkımızı mahkemede de arayacağız” diye konuştu.

  Protesto gösterisine katılanlar olaysız şekilde dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı