Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  "Okul sütü projesi devlet politikası haline getirilmeli"

  AA
  13.09.2013 - 15:35 | Son Güncelleme: 13.09.2013 - 15:35

  Türkiye Et, Süt, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Genel Başkanı Murat Yörük, okul sütü projesinin devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

  Yörük, okul sütü projesinin her iki eğitim dönemini de kapsaması gerektiğini belirterek, "Okul sütü, devam etmesi gereken çok önemli bir proje. Biz bunu destekliyoruz" dedi. "Okul sütü projesi devlet politikası haline getirilmeli" diyen Yörük, çocukların sağlığı ve gelişimi, daha sağlıklı nesiller için tüm eğitim ve öğretimi kapsaması gereken bir proje olarak yürütülmesi gerektiğini söyledi.

  Yörük, projenin bugüne kadar başarıyla yürütüldüğünü dile getirerek, "Bundan sonra da mutlak suretle birinci yarıyılı da kapsamalı. Bu bizim çocuklara olan sorumluluğumuz, borcumuz. Bu proje, hükümetlere bırakmadan kanunlaşarak devlet politikası haline getirilmeli. Sekteye uğramaması lazım. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için bu gerekli" dedi.

  Projenin sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Yörük, şöyle devam etti:
  "Bugün, Doğu'da ve Güneydoğu'da sütü bilmeyen çocuklarımız var. Onlara ulaşıp sütü öğretip içirmek bizim sorumluluğumuzdur. Bunun da yolu böyle projelerin istikrarından geçer."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı