MANİSA HABERLERİ

Okul Servislerine Sıkı Denetim

IHA
07.10.2015 - 16:17Son Güncelleme : 07.10.2015 - 16:18

ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANI MÜMİN DENİZ, “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE KANUNU, TRAFİK KANUNU, OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ, BELEDİYE ZABITA YÖNETMELİĞİ, J PLAKA TAHSİSİ, UMUM SERVİS ARAÇLARI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİNCE YAPILAN DENETİMLERDE AYAKTA YOLCULUK YAPILMAMASI, EMNİYET KEMERİ TAKILI ŞEKİLDE ULAŞIMIN SAĞLANMASI, OKUL ÖNCESİ VE İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN REHBER BULUNDURULMASI, 2015 YILI ÇALIŞMA RUHSATLARININ BULUNDURULMASI KRİTERLERİNE GÖRE DENETİM YAPILDI."

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde ve okul önlerinde denetimlerini sıklaştırdı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi okul servisi taşımacılığı yapan araçlara yönelik olarak şehrin muhtelif yerlerinde ve okul önlerinde denetim gerçekleştirdi. Gün içerisinde yapılan 105 adet araç kontrolünde 50 adet araca işlem uygulandığını ve 20 araca da uyarı yapıldığını dile getiren Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, “Büyükşehir Belediye Kanunu, Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Belediye Zabıta Yönetmeliği, J Plaka Tahsisi, Umum Servis Araçları Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan denetimlerde ayakta yolculuk yapılmaması, emniyet kemeri takılı şekilde ulaşımın sağlanması, okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri için rehber bulundurulması, 2015 yılı çalışma ruhsatlarının bulundurulması kriterlerine göre denetim yapıldı. Denetimler sırasında mevzuata aykırı faaliyette bulunan servis işletmelerine gerekli yasal çerçevede işlem uygulandı. Ayrıca okul önlerinde yapılmış olunan 105 adet kontrolde 50 adet araç sürücüsüne işlem yapıldı. 20 adet sürücüye de uyarı yapıldı. Okul servislerine yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz bu denetimlerin amacı, öncelikle öğrencilerin güvenli ulaşım sağlaması ve mevzuata uygun olmayan servis taşımacılığı yapan kişilerin faaliyetlerini önlemek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Okul Servislerine Sıkı Denetim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul Servislerine Sıkı Denetim haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı