Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Okul servislerine kameralı takip sistemi

  DHA
  06 Eylül 2014 - 10:42Son Güncelleme : 06 Eylül 2014 - 10:44

  Antalya Serik’te okul servislerine şoförler ve rehberlerin öğrencilere davranış biçimlerini kontrol etmek amacıyla kamera sistemi kuruldu.

  252 No’lu Öğrenci Servisçiler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ramazan Özcan 80 okul servis aracına kamera sistemi taktırdıklarını, bu sayede öğrencileri, servis şoförlerini ve rehberleri kontrol edebileceklerini söyledi. Serik’te bir ilke imza attıklarını anlatan Başkan Özcan, servis hizmetinde kalite ve can güvenliğini ön planda tuttuklarını belirtti.

  Öğrenciler güvenli hizmet alacak

  Kameralar sayesinde çocukların emniyet kemeri takıp takmadığı, görevlilerin davranış şekillerini takip edeceklerini anlatan Başkan Özcan şöyle dedi:
  "Okul servis araçları hizmet yönetmeliği, trafik kuralları, servis araçlarında rehber personel ve şoförlerin okul servis aracında öğrencilere davranış biçimleri, indirme, bindirme konularında neler yaptıklarını takip ediyoruz. Okul yönetimi ve velilerimizden çok olumlu tepkiler aldık. Öğrencilerimiz artık daha güvende ve daha kaliteli hizmet alacak. Bu sistemin Antalya bölgesinde ilk olarak başlatmamızın sevincini yaşıyoruz."  Etiketler: antalya , okul , servis , öğrenci
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı