Ege Haberleri

  Okul servislerine ceza yağdı

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  08.10.2015 - 10:50 | Son Güncelleme:

  MANİSA’da 105 okul servisi denetlendi, kurallara uymadıkları ve evraklarında eksiklikler bulunduğu belirlenen 20’sine toplam 4 bin 160 lira para cezası kesildi, 50 servis şoförüne ise uyarılarda bulunuldu.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, başta okul önleri olmak üzere şehrin muhtelif yerlerinde öğrenci servislerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Günboyunca yapılan denetimlerde 105 okul servisi durdurulup, ayakta yolcu alıp almadığı, emniyet kemeri takılı olarak ulaşım sağlayıp sağlamadıkları, okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri için rehber bulundurup, bulundurmadığı ve evrakları kontrol edildi. Kurallara uymadıkları ve evraklarında eksiklikler bulunduğu tespit edilen 20 okul servisine 208’er lira para cezası kesildi. 50 servis şoförüne de uyarılarda bulunuldu.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, denetimleri yapmalarındaki amacın öncelikle öğrencilerin güvenli ulaşım sağlaması ve mevzuata uygun olmayan servis taşımacılığı yapan kişilerin faaliyetlerini önlemek olduğunu söyledi. Deniz, 2015 yılı çalışma ruhsatlarının bulundurulması kriterlerine göre yapılan denetimlerin Büyükşehir Belediye Kanunu, Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Belediye Zabıta Yönetmeliği, J Plaka Tahsisi ile Umum Servis Araçları Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri çerçevesinde gerçekleştirildiğine de dikkati çekti.

  Etiketler: ceza
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı