DENİZLİ HABERLERİ

Okul Servisi Sürücüleri Eğitimden Geçti

IHA
15.10.2015 - 11:43Son Güncelleme :

OKUL SERVİSİ SÜRÜCÜLERİ EĞİTİMDEN GEÇTİ

IHA

Denizli’de okulların taşımasını yapan servis sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.
Gümüşler Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda yapılan ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü İlhami Taylan, Merkezefendi Şube Müdürü ResülÇövüt, Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul,Emniyet Müdürlüğünden Trafik Polis Memuru ile taşıma yapan öğrenci servis şoförleri katıldı.
Seminerin açılışına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Sizler eğitim camiasının birer ferdisiniz. Çocuklarımıza servis hizmetini güven içerisinde yerine getiriyorsunuz. Yıllardan beri ilimizde kayda değer bir olayımız olmadı. Bundan dolayı sizlere minnet ve şükranlarımı duygularımı iletiyorum. Başta oda başkanımız olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler çocuklarımızın eğitim öğretim başarıları ve onların eğitim gördükleri okullardaki fiziki ve donanımsal konularını yerine getirirken sizlerde onların can güvenliği içerisinde eğitim yuvalarına oradan da evlerine gitmelerini sağlıyorsunuz. Sizlerden üzerinde durmanızı istediğimiz bazı noktalara değinmek istiyorum. Servis araçlarının temizliğini son derece önemsiyoruz. Bütün araçlarımızın pırıl pırıl olmasını istiyoruz. Servis şoförü arkadaşımızın kılık kıyafetinin düzgün olmasını istiyoruz. Bunu derken eski yada yeni kıyafet üzerinde durmuyoruz. Okul Aile Birlikleri ve Servis Araçları Yönetmelikleri doğrultusunda işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her biriniz bizim için önemlidir. Bizler sizlerin emrinde, 182 bin öğrencinin, 15 bin öğretmenin ve 1066 okulun emrinde olan ve görev yapan kişileriz. Çalışmalarımızı verdiğiniz desteklerden dolayı başta oda başkanımız olmak üzere hepinize teker teker teşekkürlerimi iletiyorum. Allah kazasız belasız bir yıl neticelendirsin. Hiçbir arkadaşımız kaza yapmasın” dedi.
İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerine bağlı servis şoförlerine Güvenli Sürüş ve Temel Trafik Kuralları, Servis Şoförleri ve Servis Araçları Denetimleri, Öğrenci Servisi Taşımacılığı ve Öğrenci Güvenliği ile Çocuk Kazalarının Nedenleri ve Korunma Yöntemleri hakkında slaytlar eşliğinde bilgilendirmelerde bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Okul Servisi Sürücüleri Eğitimden Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul Servisi Sürücüleri Eğitimden Geçti haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı