BİLECİK HABERLERİ

BOZÖYÜK HABERLERİ

Okul servis araçlarının işleyişi masaya yatırıldı

DHA
08.09.2017 - 19:18Son Güncelleme : 08.09.2017 - 19:18
DHA


BOZÜYÜK,(DHA)-  BOZÜYÜK’te 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı öncesinde öğrencilerin eğitimlerine sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde devam edebilmeleri amacı ile toplantı düzenlendi.
Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda Kaymakam Hasan Yaman’ın başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Can, Belediye Başkan yardımcısı Nazmi Kuru, İlçe Emniyet Müdürlüğü adına Komiser Tahir Oğul, İlçe Sağlık Müdürü Kenan Koçak, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve muhtarlar katıldı. Toplantıda ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik okul servis araçlarının işleyişi ve denetimi, okul giriş ve çıkış saatlerinin belirlenmesi ve güvenlik tedbirleriyle alakalı bilgilendirme yaptı. Ardından Komiser Tahir Oğul tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak okul güvenliği ve kamera sisteminin entegrasyonuyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken İlçe Sağlık Müdürü Kenan Koçak’ta okullarda uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle ilgili nasıl mücadele edilebileceği konusunda bilgilendirme yaptı. Ardından Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan bu toplantılar ile eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinin amaçlandığını söyleyen Kaymakam Hasan Yaman bunun içinde ülke genelinde seferberlik başlatıldığını kaydetti. Kaymakam Hasan Yaman konuşmasında şunları söyledi:
"Bakanlığımız tarafından Türkiye genelinde tüm okullarda bir risk analizi yapılmak isteniyor. Bu risk analiziyle okullar arasında sınıflandırmalar oluşturuluyor. 1., 2. Ve 3. risk grubunda olan okullar şeklinde bir sınıflandırma yapılıyor. Bu risk gruplarındaki her okulumuza güvenlikle ilgili bir koordinasyon görevlisi atanıyor. Bu koordinasyon görevlisi risk grubuna göre okul görevlileriyle 1. risk grubunda ise hafta bir kez, 2. risk grubunda ise 2 haftada 1 kez, 3. risk grubun da ise ayda bir kez olmak üzere değerlendirmeler yapılıyor. Burada ki temel amacımız eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yürümesidir. Bozüyük’te 13 bin 714 öğrencimiz okulların açılması ile birlikte eğitim öğretime başlayacak. Eğitim öğretim de sağlıklı bir sonuç almak istiyorsak bu konu sadece okula havale edilerek olmuyor. Sadece okul ve öğretmene havale edilerek etkili bir sonuç alınmıyor. Tüm etkenlerin ciddi bir motivasyon sağlamasıyla tüm aktörlerin hedefe yönelmesiyle sonuç alınıyor. Yoksa sadece bir gruba bu işin havale edilmesiyle etkili sonuç alındığına ben bugüne kadar tanık olmadım. Arkadaşlar az önce istatistikleri verdi. Okul içinde şiddet olayları bizlerde yok denecek kadar az. Ama maalesef uyuşturucu kullanımı tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde de yaygınlaşıyor. Bu konuda, bunların temini ve kullanımı konusunda farkındalık gerekiyor. İlgili kurumlarımızca fiziki tedbirler tabi ki alınacak. Ancak bu sanal alem çok ciddi bir düşman. Çocuklarımız bilgisayar ve akıllı telefonlar aracılığı ile sınırsız bir dünya ve milyonlarca bilgiye ulaşıyor. Artık bir tuşa basmakla her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bunun kontrolü olması da çok büyük önem arz ediyor. Bu kanalla çocuk suçları ve dolandırıcılık olaylarının arttığını gördük. Bu nedenle son dönemlerde bilişim suçları diğer suçlara oranla bir artış gösterme temayülü içerisinde yer alıyor. Ben eğitim öğretimin geçen yıllara oranla daha da başarılı olmasını temenni ediyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizi de gerçekten tebrik ediyorum. İlçemiz ilimizde en başarılı ilçelerimizden birisi. Bu toplantılarda sizlerin söyleyecekleri bizler için çok önemli. Sizlerden gelen katkıları bekliyoruz."
Konuşmasında ayrıca "Bozüyük Belediyemizin öğrencilerimiz için yaptığı çalışmaları takdir ediyorumö diyen Kaymakam Yaman “Kurumların birlikte çalışması anlamında Bozüyük’teki ortam hepimiz için mutluluk verici" dedi. Konuşma ve açıklamaların ardından okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve muhtarların eğitim öğretim konusundaki istekleri dinlenerek ilgili kurum yetkililerince soruları cevaplandırıldı.
--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bozöyük haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bozöyük haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Okul servis araçlarının işleyişi masaya yatırıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:44
  • Akşam
   19:28
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı