Ege Haberleri

EGE

  Okul protokolü eylem sürprizi

  Erdinç ALKAN, (DHA)
  05.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.01.2011 - 20:53

  Manisa Valisi Celalettin Güvenç Kırkağaç’ta, Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu ile anaokulu protokolü imzaladı.

  MANİSA Valisi Celalettin Güvenç, Kırkağaç’a geldi, izcilik tesislerini gezdi. İl Özel İdaresi’nin yaptırdığı salonu beğenen Güvenç, halı saha yapılması isteğine de, ağaç kesilmemesi koşuluyla destekleyeceeğini söyledi.
  Vali Güvenç, daha sonra Keskinoğlu Grubu’nun anaokulu yaptıracağı, beelediyenin verdiği arsayı gezdi.
  Güvenç, 100 kişilik ve tek katlı olacak, üç ayda tamamlanması hedeflenen anakolu için Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ile protokol imzaladı. Güvenç, “İlimiz ve sanayimizin gururu firmalardan Keskinoğlu, Gelenbe’de önemli yatırımlar yaptı. Bereketli geçen bir yılın ardından hep Akhisar demeyip, ‘Kırkağaç da bizim memleketimiz’ diyerek, anaokulu yaptırmaya karar verdiler” dedi.
  Öğretmenimizi isteriz
  Vali Güvenç, Karakurt’a da gitti, Belediye Başkanı Necdi Özkan’ı ziyaret etti. beş yıl okullarında görev yaptıktan sonra norm fazlası nedeniyle Gelenbe’ye atanan öğretmenleri Bahri Karabiber’in dönmesi için eylem yaptı. Güvenç, “Türkiye, bir hukuk devleti. Bu nedenle de kanunlara göre hareket edilmekte. Eğer öğretmeninizin geri dönme şansı varsa gerekeni yapacağım” dedi.
  Güvenç, Manisa’dan gelen Şöhretler Karması ile Karakurt Belediyespor takımları arasında halı sahada yapılan dostluk maçının ilk yarısında forma giydi. Güvenç’in de yer aldığı Şöhretler Karması maçı 8-6 kazandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı