MALATYA HABERLERİ

Okul Önlerindeki Güvenlik Tedbirleri Artırıldı

IHA
28.09.2015 - 16:41Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, okul güvenlikleri noktasında uyarıcı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Malatya genelinde okul önleri ve çevrelerine yönelik devriye hizmetlerimiz artırılmıştır” denildi.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Çocuklar geleceğimizin teminatı ve toplum yapımızın temelidir. Eğitim çağındaki çocuklarımızın korku ve endişeden uzak güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürmeleri, ‘Güvenli Okul - Güvenli Eğitim’ kapsamında öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Çocuklarımızın, okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak evlerine dönünceye kadarki zaman sürecinde güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmelerini sağlamak amacıyla, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında okullarımızda ve civarında meydana gelen olaylar analiz edilmiş ve bu analiz çerçevesinde ilgili birimler nezdinde gerekli görevlendirmeler yapılmıştır. Bu meyanda; ilimiz genelinde sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim ve öğretim görmeleri amacı ile Emniyet Müdürlüğü olarak eğitim ve öğretim öncesinde gerekli tedbirler alınmıştır” bilgisi verildi.
Açıklamanın devamında, “2014-2015 yılı içerisinde ilimiz sorumluluk bölgemizde bulunan okul sayımız önceki eğitim-öğretim yılına nazaran yüzde 25 oranında artış gösterirken, özelikle okul önleri ve çevresinde alınan etkin tedbirler sonucunda meydana gelen suçlarda yüzde 10’luk bir azalma gözlemlenmiştir. Olumlu etkileri gerek diğer kurumlar ve gerekse vatandaşlarımız tarafından bildirilen, okullarımız ve Emniyet Müdürlüğümüz arasındaki iletişimi sağlayacak ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması için okul yönetimleri ile irtibat kuracakları, varsa güvenlik sorunlarını paylaşacakları ‘Okul Polisleri’ Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için tekrar görevlendirilmiştir. Öğrenci yoğunluğu olan okullar ve bölgeler tespit edilerek, Güvenli Okul-Güvenli Eğitim anlayışı içerisinde ilimiz genelinde okul önleri ve çevrelerine yönelik devriye hizmetlerimiz artırılmıştır. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Okul Önlerindeki Güvenlik Tedbirleri Artırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul Önlerindeki Güvenlik Tedbirleri Artırıldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı