Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Okul öncesi eğitime “kamu spotlu” destek

  AA
  30.09.2013 - 11:21 | Son Güncelleme: 30.09.2013 - 11:23

  Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimde farkındalığı artırmak için kamu spotu hazırladı. Kısa film gösteriminde, okul öncesi eğitiminin çocuğun gelişimini ailesinin ekonomik koşullarından bağımsız kıldığı belirtildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitimde farkındalığı artırmak için kamu spotu hazırladı. MEB, Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi’ni UNICEF’in teknik desteğiyle ve Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle yürütüyor. Çalışma ile dezavantajlı çocukların ve ailelerinin gündüz çocuk bakım ve okul öncesi eğitime kayıt ve devamlarını artırmaya katkı sağlamak amaçlanıyor. Kamu spotu filminde, her çocuğun öğrenmek için, hayallerini keşfetmek için fırsatı olması gerektiğine işaret edilerek, okul öncesi eğitimin çocuğun gelişimini ailesinin ekonomik koşullarından bağımsız kıldığı vurgulandı.
  Çocukların gelecekte daha iyi imkanlarda yaşamasının önünün açtığına vurgu yapılarak, okul öncesi eğitimin çocukların ulaşmak istedikleri hayaller için fırsat verdiği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı